Fillimi | Kuriozitete

Kuriozitete

1 2 3 4 5 next gjithsej: 54 | shfaqen: 1 - 12
image

Nuk duhet të humbisni qiellin më spektakolar të shekullit!

Hëna më e madhe dhe e shndritshme që keni parë ndonjëherë.
Më tepër

Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

image
Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...
Më tepër

Në lartësinë e luksit: Hoteli super-luksoz me katër rrota! (Foto)

image
Me ngrohje poshtë, banjë dhe një krevat dopio të gjerë, ky “hotel veturë” vlerësohet të jetë lartësia e luksit, përcjell Telegrafi. Me një kuzhinë mirë të pajisur,...
Më tepër

10 mënyrat që ta dalloni mjaltin e vërtetë natyror

image
Mjalti është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe ka veti antiinflamatore. Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë. 1. Merrni...
Më tepër

Mënyra më e mirë për të paketuar gardërobën e stinës së verës

image
Të “paketosh” rrobat e verës, do të thotë të lësh më shumë hapësirë për pulovrat e xhaketat që vishen në vjeshtë/dimër. Por, të gjitha ne...
Më tepër

​Trenat ajrorë në Kinë (Video)

image
Janë zbuluar në Kinë trenat e parë në botë me bateri “Rollercoaster”, të cilët rrinë të pezulluar nga pista në mes të ajrit, shkruan The...
Më tepër

Mikro jetesa në SHBA (Foto)

image
Në vitet e kaluara, lëvizja “shtëpitë e vogla”, apo mikro jetesa po zhvillohet, shkruan The Independent. Veçanërisht në veriperëndim të SHBA-ve, koncepti përfshin refuzimin e nocionit...
Më tepër

Një grup kuzhinierësh kanë gatuar picën e gjatë 1,853 metra

image
Më shumë se 400 kuzhinierë nga Italia ishin takuar afër ujit në Naples për të gatuar një picë të gjatë 1,853 metra, duke e thyer...
Më tepër

Djaloshi ‘unik’ me një sy të kaltër dhe një të zi

image
Në Bangladesh një fotograf profesionist është ndeshur me një pamje të çuditshme, ai ka takuar një djalosh me një sy blu dhe një të zi,...
Më tepër

Në këtë ishull turistik është e ndaluar të pihet në rrugë, qoftë edhe një shishe me ujë

image
Ishulli Ibiza që ndodhet në afërsi të Valencias së Spanjës, është një vend i famshëm turistik, ku shkojnë të rinj nga tërë bota. Por, autoritetet në...
Më tepër

Biçikleta që mund të fluturojë (Video)

image
Colin Furze, ish hidraulik ka ndërtuar një pajisje të njohur si ‘hoverbike’, e cila është në formën e biçikletës, por që mund edhe të fluturojë. Furze...
Më tepër

Historia e berberit multimilioner, që shkon në punë me Rolls Roys

image
Në Bangalore të Indisë, një burrë i cili ka pasuri milionëshe, nuk i ndahet profesionit të tij të parë. Ramesh Babu, i cili zanatin e berberit...
Më tepër