Fillimi | Lajme | Bota

Bota

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1692 | shfaqen: 1 - 10
image

HWPL shenon 25 majin, me një kampanjë të veçantë

Gjatë muaijt maj të këtij viti rinia ka ecur sëbashku me një qëllim të përbashkët, promovimin e paqes dhe stabilitetit të komuniteteve ndërkombëtare. Me këtë
Më tepër

Pas 6 vitesh mosmarrëveshje diplomatike, Izraeli emëron ambasador në Turqi

image
Izraeli emëroi sot ambasadorin e tij në Turqi, i pari në këtë post prej vitit 2010, duke shënuar në këtë formë normalizimin e marrëdhënieve mes...
Më tepër

“The Donald” President – çfarë ndodh tani?

image
Rënie e Bursave dhe dollarit, panik mes aleatëve të SHBA: ata aziatikë dhe ata europianë të NATO-s. Një Trump i paduruar që bëhet shumë shpejt i...
Më tepër

Një avion rus dhe një amerikan shmangin përplasjen mbi Siri

image
Zyrtarët amerikanë thanë se një avion rus i është afruar shumë afër një avioni të koalicionit ndërkombëtar, i cili udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara dhe...
Më tepër

SULM NDAJ NJË GRUAJE ME MBULESË DHE VAJZËS SË SAJ NË GJERMANI

image
Një person në qytetin Mynih të Gjermanisë ka sulmuar një grua dhe vajzën e saj me mbulesë, raporton Anadolu Agency (AA). Në deklaratën nga policia e...
Më tepër

HWPL shënon 2 vjetorin e Aleancës botërore për paqë dhe religjion

image
   Organizata joqeveritare HWPL – do të festoj përvjetorin e dytë të Aleancës botërore për paqë dhe religjion.Dy vjet më parë ish presidentë dhe presidentë të...
Më tepër

Man Hee Lee nderohet me çmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”

image
Man Hee Lee, kryetari i organizatës joqeveritare për paqë dhe kulturë në botë është nderuar me cmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”. Ceremonia e...
Më tepër

Kjo fotografi pas sulmit në Stamboll do t’iu mbushë sytë me lot (Foto)

image
Sulmi terrorist në aeroportin ‘Ataturk’ në Stamboll të Turqisë ka shokuar të gjithë. Qytetarë nga gjithë Stambolli dhe Turqia janë mbledhur rreth aeroportit duke pritur informacione...
Më tepër

Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë dënon sulmin terrorist në Stamboll

image
Unioni Botëror i Dijetarëve Muslimanë, ka dënuar sulmin terrorist i cili kishte në shënjestër aeroportin ndërkombëtar Ataturk në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Sekretari i Përgjithshëm...
Më tepër

Sërish sulme në Irak

image
  Zyrtarët irakianë kanë njoftuar për dy sulme vetëvrasëse të njëpasnjëshme në një stacion policor në Bagdad, ku mbetën të vrarë të paktën dy policë. Sulmi i...
Më tepër