Fillimi | Lajme

Lajme

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 528 | shfaqen: 1 - 10
image

Maqedoni, përdorimi i Gjuhës Shqipe fut në sherr politikën

Partia opozitare maqedonase LSDM vlerëson se çështja e përdorimit të plotë të dygjuhësisë është detyrim kushtetues. Sipas sekretarit të përgjithshëm të kësaj partie përdorimi i
Më tepër

Foto e rrallë: Serbët duke ia nxjerrë zemrën shqiptarit për së gjalli

image
Shkrimtari hebre Leo Freundlih me banim në Vjenë, është njëri ndër intelektualët e pakët që mbajti koleksionin e të gjitha gazetave të mëdha të kohës...
Më tepër

Sot pas perëndimit të diellit fillon viti i ri i Hixhretit 1437

image
Viti sipas Hixhretit zgjat rreth 354 ditë dhe përbëhet prej 12 muajsh. Njëmbëdhjetë ditë është më i shkurtër se kalendari diellor. Sot pas perëndimit të diellit,...
Më tepër

A është Soni Malaj, nëna më seksi shqiptare?! (Foto)

image
Edhe pse është bërë nënë, Soni Malaj vijon të ruajë një fizik me linja perfekte, dhe kjo falë ushtrimeve të vazhdueshme të saj në palestër. Dhe...
Më tepër

Sot bëhet varrimi i Komandant Shqiponjës

Dje dhe sot po qarkullon  video e publikuar në YOUTUBE nga lufta e vitit 2001 në Kumanovë, kushihet njësia speciale e UÇK-së "Shqiponja" dhe komandanti i...
Më tepër

Mot me diell me vranësira mesatare

image
Moti paradite në Maqedoni  do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite do të ketë shi të përkohshëm lokal...
Më tepër

Lëvizja BESA: Ngushëllime për të vrarët

Lëvizja BESA ka vazhduar t’i ndjekë me vëmendje, shqetësim e brengosje të madhe zhvillimet e fundit në Kumanovë dhe, konform mekanizmave që i ka në...
Më tepër

Mot me diell dhe me vranësira mesatare

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët...
Më tepër

Kezharovski feston lirinë me miqtë

image
Në praninë e miqve më të afërm, gazetari Tomisllav Kezhrovski festoi lirinë. Kezharovski u dënua me katër vjet e gjashtë muaj burg për zbulimin e identitetit...
Më tepër

Ligjeratë Fetare"Rikthimi i Rinis Islame Ne Vlera Te Verteta"

image
Ligjerata fetare e emituar ne valet 88.4 , mund te ndiqni ligjeraten ne kanalin e youtube ...
Më tepër