Fillimi | Lajme | Maqedoni | Johanes Han e filloi vizitën punuese në Shkup me kryeministrin Dimitriev

Johanes Han e filloi vizitën punuese në Shkup me kryeministrin Dimitriev

image

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, sot në mëngjes u takua me kryeministrin, Emil Dimitriev, me të cilin ka biseduar për situatën në vend pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 11 dhjetor të vitit të kaluar, njofton Portalb.

Detaje nga takimi, tani për tani nuk zbulohen, përveç që Han në profilin e tij në “Twitter” publikoi fotografi me përshkrim të shkurtër “E filluam ditën punuese në Shkup me bisedë me kryeministrit Dimitriev. Pastaj takim me ministrat në vend nga Ballkani Perëndimorë për përforcim të lidhjes energjetike”, shkruajti Han.

Shtoni në: Add to Facebook Facebook | Digg this story Digg | Post to Myspace Myspace |
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Votoni këtë tekst
0