Fillimi | Lajme | Maqedoni | Mot i vranët me rritje të temperaturave

Mot i vranët me rritje të temperaturave

image

 Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira  të ndryshueshme dhe me më shumë periudha dielli, sidmos në orët e pasdites. Nga dita e martë vranësirat do të zvogëlohen dhe do të mbizotërojë mot kryesisht me diell me rritje të temperaturave ditore.

Në Shkup mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me diell në orët e pasdites. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në zero, ndërsa e ditës do të arrijë deri në shtatë gradë.

Për shkak të zvogëlimit të vranësirave, temperaturat e mëngjesit në shumë vende do të jenë negative dhe në rënie. Deri nga mesi i javës do të fryjë erë veriore përgjatë Vardarit, e cila të mërkurën kohë pas kohe do të përforcohet.

Të premten dhe të shtunën temperatura ditore do të lëvizë prej 10 deri 15 gradë.

Shtoni në: Add to Facebook Facebook | Digg this story Digg | Post to Myspace Myspace |
  • email Email mikut
  • print Verzioni print
  • Plain text Tekst i thjeshtë
Votoni këtë tekst
0