Fillimi | Lajme | Maqedoni

Maqedoni

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 7072 | shfaqen: 1 - 10
image

MASH: Hiqet testimi ekstern

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH) sot njoftoi se me miratimin e ndryshimeve të Ligjit për arsim fillor, të Ligjit për arsim të mesëm dhe
Më tepër

Deklarata e parë e Zoran Zaevit si kryeministër i Maqedonisë (FOTO)

image
Kryministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pas votimit të Qeverisë i uroi qytetarët e Maqedonisë dhe se shprehu edhe njëherë përkushtimin e tij për jetë më cilësore dhe...
Më tepër

Nga sot Maqedonia me Qeveri të re, Zaev kryeministër (FOTO)

image
 23.52- U votua Qeveria e Maqedonisë Me 62 vota “për”, 44 “kundër” dhe 5 “të përmbajtur” u zgjedh Qeveria e re e Maqedonisë me kryetar të saj...
Më tepër

Zaev: Presim që për më pakë se 10 ditë t’i mbarojmë bisedimet për formimin e Qeverisë

image
Mandatari Zoran Zaev, paralajmëroi se me paritë e shumicës parlamentare do të mundohet që ta formojnë kabinetin qeveritar për më pak se 10 ditë dhe...
Më tepër

Gjorge Ivanov ia dha mandatin Zoran Zaevit

image
12:00 – Presidenti i Maqdonisë, Gjorge Ivanov sot ia ka dhënë mandatin për formimin e Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev Presidenti Ivanov tha se janë tejkaluar...
Më tepër

Tërmet në Maqedoni

image
Sot, 14.05.2017 në ora 04:08 sipas orës lokale,  në rajonin e Shkupit është regjistruar tërmet epiqendra e të cilës ka qenë në rajonin qendror të Shkupit afër...
Më tepër

Pa energji elektrike disa pjesë të Shkupit

image
Pa energji elektrike nesër nga ora 11:00 e deri në orën 13:00 do të jenë konsumatorët e një pjesë të rrugës “Petre Piruze” në komunën...
Më tepër

Zhbogar, takime të ndara me Ahmetin dhe Kasamin

image
Ambasadori i Bashkimit Europian, Samuel Zhbogar, ka qëndruar në selinë e BDI-së, ku është pritur nga lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti. Ahmeti dhe Zhbogar diskutuan...
Më tepër

Zaev: Qeveri deri në fund të muajit, jam i gatshëm për takim me Ivanovin

image
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot deklaroi se pret që, nëse presidenti i vendit Gjorge Ivanov i jep mandatin, deri në fund të muajit të...
Më tepër

Tridhjetë ditë para skadimit të afatit, PSP pret përkrahje nga Kuvendi

image
Prokuroria Speciale Publike tridhjetë ditë para skadimit të afatit nga Kuvendi pret zgjatje të tij, njofton Portalb.mk. “Prokuroria Speciale Publike shpesh herë publikisht ka apeluar për nevojën...
Më tepër