Fillimi | Lajme | Maqedoni

Maqedoni

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 7024 | shfaqen: 1 - 10
image

Vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej i mbyllur

Për shkak të grevës së bujqve grekë, vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimet Mexhitlia (Manastir) dhe Dojran janë të
Më tepër

Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

image
Presim përgjigjen e BDI-së që të arrijë në formë të nënshkrimeve për marrjen e mandatit, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton Portalb.mk Në pyetjen gazetareske,...
Më tepër

Nëse nuk plotësohen kërkesat, qytetarët përsëri në protesta kundër EVN-së

image
“Protestat tani janë në pauzë pasi që EVN-së i kemi dhënë afat për 10 ditë që të na jep përgjigje për kërkesat që ia kemi...
Më tepër

Shkelet marrëveshja, nuk përfillet kërkesat për autobusët 9 dhe 19

image
Drejtuesit e Qytetit të Shkupit nuk e respektojnë marrëveshjen e arritur paraprake me këshilltarët shqiptarë, ku sipas bisedave dhe takimeve të realizuar mes Idriz Oranës...
Më tepër

DAP pret mbi 400 mijë qytetarë të parashtrojnë paraqitje tatimore vjetore

image
Shkup, 15 shkurt 2017 (MIA) - Drejtoria për të ardhura publike pret që deri më 15 mars, kur është afati përfundimtar, që mbi 400 mijë qytetarë...
Më tepër

Evzoni edhe më tej i mbyllur, Dojrani i hapur vetëm për automjete të udhëtarëve

image
Për shkak të grevës së bujqve grekë, vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimi Mexhitlia (Manastir) është i hapur për...
Më tepër

Moti sot në Maqedoni

image
Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë i ngjashëm me atë të ditëve të kaluara, gjatë paradites do të jetë ftohtë, ndërkaq gjatë pasdites...
Më tepër

Evzoni ende i mbyllur, mjegull në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

image
Vendkalimi kufitar Evzoni në kufirin Maqedoni-Greqi ende është i mbyllur për qarkullim, ndërsa dy vendkalimet e tjera kufitare Mexhitlija në Manastir dhe Dojran janë të...
Më tepër

Kurc: Vendimet final duhet t’i marrin partitë ndërsa ne nuk do të përzihemi

image
Politikanët maqedonas duhet t’i marrin vendime të cilat merren pas zgjedhjeve ndërsa nga ana jonë nuk do të ketë pengesë në rrjedhën e mëtutjeshëm të...
Më tepër

Mot i vranët me rritje të temperaturave

image
 Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira  të ndryshueshme dhe me më shumë periudha dielli, sidmos në orët e pasdites. Nga dita e...
Më tepër