Fillimi | Lajme | Rajon

Rajon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 2404 | shfaqen: 1 - 10
image

Regjisorja Rudina Zhara- Gruda, shpërthen me dy komedi në Francë

70 vjetorin e marshimit në Francë, e madhështojnë 2 komeditë e regjisores kosovare Rudina Zhara-Gruda. Aktorja dhe regjisorja e merituar Kosovare me prejardhje nga Peja e
Më tepër

Jep dorëheqje kryeministri Ahmet Davutoglu

image
Ajo që ishte paralajmëruar prej mediave për një tensionim të situatës mes Ahmet Davutoglus dhe Rexhep Taip Erdogan, duket më se e qartë tani. Kryeministri...
Më tepër

Edhe Turqia pa viza! Përdori “refugjatët” në këmbim të liberalizimit

image
Komisioni Europian i dha mbështetjen e tij marrëveshjes së lëvizjes së lirë me Turqinë, pasi Ankaraja kërcënoi të tërhiqej nga pakti i emigracionit. Në propozimin...
Më tepër

Ramush Haradinaj ka vetëm një qëllim

image
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë sot në Suharekë se parti që e drejton është e gatshme për zgjedhje dhe se qëllimi tyre është...
Më tepër

Azem Sylës i janë konfiskuar pronat e dyshimta

image
Deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Azem Sylës, i cili dyshohet për krim të organizuar dhe shpëlarje parash, tashmë i janë konfiskuar pronat për të...
Më tepër

Thaçi: Lajmi i mirë për vizat, së shpejti

image
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se së shpejti do të vijë lajmi i mirë për liberalizmin e vizave. Ai tha se Komisioni Evropian ka...
Më tepër

Admirali Ferguson: Jemi të kënaqur me reformat e FSK-së

image
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takim admiralin e Flotës Ushtarake Detare të SHBA-së, Mark E. Ferguson III. Presidenti Thaçi u shpreh...
Më tepër

Rama: Nuk duam të vuajmë jashtë BE-së

image
Kryeministri Edi Rama ka komentuar serish deklaratën e ministrit të Drejtësisë Majkëll Gove për të ndjekur rrugën e Shqipërisë për të dalë nga Bashkimi Europian...
Më tepër

Grabovci: Azem Syla nuk është arratisur

image
Shefi i grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci ka thënë se deputeti Azem Syla nuk është arratisur. Ai ka thënë se Syla ka komunikuar me...
Më tepër

PRITET REKOMANDIM POZITIV PËR LIBERALIZIM TË VIZAVE

image
Bashkimi Evropian pritet të japë rekomandim pozitiv për heqjen e vizave për kosovarët. Mirëpo, Top Chanel raporton se si kusht do të vendoset një kuotë e...
Më tepër