Fillimi | Nano Tech

Nano Tech

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 709 | shfaqen: 1 - 60
image

Xperia XZ zgjedhet telefoni më i mire për 6 muajt e parë të 2016

Ishte një garë e fortë, mirëpo Sony Xperia XZ Premium fitoi në fund. Galaxy S8 morri votat fillestare, mirëpo më vonë Sony fitoi vota më
Më tepër

Galaxy S8 me kurorën e telefonit me dizajnin më të mirë?

image
Në modelet e mëparshme, Samsung kishte mbështjellës prej plastike që e bënin secilin model të iPhone të dukej premium ndaj rivalit të saj direkt. Mirëpo gjërat...
Më tepër

Apple licencohet për veturat pa shoferë!

Duket sikur projekti Apple Car do të fillojë së shpejti në një formë të re. Më parë kishte qarkulluar lajmi se Apple kishte vendosur të...
Më tepër

Zyrtare: Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt!

image
Samsung do të njoftoj datën zyrtare të lansimin të Galaxy S8 më 27 shkurt. Drejtori i komunikimit mobil në Samsung ka bërë të ditur se lansimi...
Më tepër

LG G6 vjen me Snapdragon 821 dhe 4GB RAM

image
Thashethemet e mëparshme kanë sugjeruar se re LG G6 do të vijë me një procesor të ri të Qualcomm – saktësisht gjeneratën e re të...
Më tepër

Debuton telefoni i mençur me baterinë që zgjatë tre ditë!

image
Asus e ka lansuar edhe një model të ri të telefonit, përkatësisht modelin Asus Zenfone 3S Max, i cili është pasardhësi i Zenfone 3 Max...
Më tepër

Galaxy S8 shfaqet me një foto të re në publik (FOTO)

image
Kemi dëgjuar thashetheme të ndryshme mbi Galaxy S8 deri tani dhe sot është publikuar një foto e re që thuhet se shfaq mu këtë pajisje. Fotoja...
Më tepër

LG G6 vjen edhe me Google Assistant

image
LG G6 mund të marrë asistentin virtual të Google, bën të ditur Business Korea. Google Assistant për momentin është vetëm në telefonat e Google, Pixel...
Më tepër

Apple me modele të reja më të avancuara të MacBook Pro

image
Apple lëshuar modelet e reja të laptopëve MacBook Pro në nëntor të vitit të kaluar dhe tani duket se kompania do të lëshojë disa modele...
Më tepër

Dy ditë para lansimit, 1 milion porosi për Nokia 6

image
Nokia 6 do të dalë në shitje më 19 janar dhe pritet të shihet se si do të performojë pajisja pas daljes në treg. Megjithatë, tani...
Më tepër

Tableti i ri i Samsung pritet të shfaqet në CES 2017

image
Consumers Electronics Show 2017 është shfaqja teknologjike ku prodhuesit do të mblidhen për të shfaqur pajisjet e tyre më të reja. Samsung do të jetë prezente...
Më tepër

Modelet e reja të Galaxy A (2017) në fillim të janarit?

image
Seria e re e telefonave Galaxy A (2017) nga Samsung do të mund të shfaqet në treg më 5 janar. Edicioni i 2017 i modeleve të...
Më tepër

Analizë: Kërkesa për iPhone 7 dhe 7 Plus do të ketë rënie!

image
Janë bërë dy muaj që nga lansimi i iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus të Apple. Sipas KGI Securities, kërkesa e iPhone 7 ka arritur...
Më tepër

Instagram e konfirmon: Së shpejti fillon me videot live!

image
Drejtori ekzekutiv i Instagram, Kevin Systrom, ka konfirmuar për The Financial Times se aplikacioni social është në përgatitje të lansimit të videove ‘live’. Duke ndjekur hapat...
Më tepër

Huawei shet 9 milionë njësi të P9

image
Në një ngjarje mediale që është mbajtur ditën e djeshme, Huawei ka njoftuar se ka shitur 9 milionë pajisje Huawei P9. P9 ka dalur në shitje...
Më tepër

Apple me program për shitje të iPhoneve të përdorurura

image
Apple ka ofruar deri tani iPad dhe pajisje Mac me zbritje përmes programit të tyre të rifurnizimit dhe tani duket se ky program do të...
Më tepër

Modelet e Galaxy S8 me ekrane të lakuara dhe 6GB RAM?

image
Gjatë ditës së djeshme ka qarkulluar lajmi se dy modelet e ardhshme të telefonave të rinj nga Samsung, Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Edge do...
Më tepër

E konfirmuar: Samsung Galaxy S8 telefoni i pare me inteligjencën artificiale?

image
Telefoni i ardhshëm nga Samsung Electronics, Galaxy S8, do të jetë i pajisur me funksione të intelegjencës artificiale, duke shtruar kështu rrugën për një hap...
Më tepër

Huawei synon të dalë para rivalit iPhone dhe Apple

image
Drejtori i Huawei, Richard Yu, në një deklaratë të re ka njoftuar se Huawei synon të bëhet prodhuesi i dytë më i madh i telefonave...
Më tepër

Apple heq dorë nga modeli i ri i iPhone SE?

image
Vitin e kaluar Apple kishte prezentuar iPhone SE, pajisja e cila paketon procesorin e fuqishëm Apple A9 me një çmim të volitshëm duke u bërë...
Më tepër

Samsung shet gjitha orët e reja Gear për vetëm katër ditë!

image
Ka vetëm katër ditë që nga dita kur Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë bërë të gatshme për para-porositje në ueb faqen e...
Më tepër

Raport: iPhone 8 vjen me ekranin OLED!

image
Apple është duke shijuar suksesin e iPhone 7 ndërkohë një lajm i ri sjell të dhëna mbi iPhone 8, që do të debutojë në treg...
Më tepër

Samsung Galaxy S8 me ekran OLED në 90% të hapësirës?

image
Pas eksplodimit të disa pajisjeve Note 7, Samsung është duke kërkuar mënyra të reja që të dallojë telefonin e ri të saj, ndoshta duke ndërtuar...
Më tepër

Samsung prezanton Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier

image
Gear S3 Classic dhe Gear S3 Frontier janë tani të gatshme për para-porositje në ueb faqen zyrtare të Samsung në Britani të madhe. Të dyja...
Më tepër

Huawei Mate 9 është fableti më i ri në treg

image
Huawei Mate 9, fableti i ri nga Huawei, është parë së fundmi në një foto të rrjedhur online si dhe në një imazh për media,...
Më tepër

Sony po vjen me dy telefona të ri në MWC?

image
Thashethemet e kohëve të fundit bëjnë të ditur se Sony do të sjell dy telefona të ri në kongresin teknologjik, Mobile World Congress 2017. Ky lajm...
Më tepër

Anketë: Gjysma e pronarëve të Note do të kalojnë në iPhone 7

image
Lansimi me problem dhe zëvendësimi i Samsung Galaxy Note 7 për shkak të baterive me probleme mund të shtyjë pronarët e kësaj pajisje të ndërrojnë...
Më tepër

Samsung me versionin e ri të Galaxy S7 Edge, e quan Blue Coral

image
Samsung ka njoftuar sot se do të sjell një version të ri të Galaxy S7 Edge që do të njihet si Blue Coral Galaxy S7...
Më tepër

OnePlus 3T me Snapdragon 821 është në përgatitje

image
Kohët e fundit kanë qarkulluar disa spekulime sipas të cilave thuhet se OnePlus 3 do të pasohet së shpejti nga një model i ri që...
Më tepër

Samsung Galaxy S8 vonohet për shkak të Note 7

image
Samsung pritej të njoftonte debutimin e Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Edge në ngjarjen teknologjike Mobile World Congress në shkurt të 2017 mirëpo tani spekulohet...
Më tepër

Huawei prezanton zyrtarisht modelin Honor 6X

image
Huawei ka njoftuar për lansimin e një modeli të ri të telefonit të saj, Honor 6X dhe ky model vjen me një ekran me diagonalen...
Më tepër

Apple me modelet e reja të MacBook Pro më 27 tetor!

image
Dje është thënë se Apple pritet të lansojë serinë e re të laptopëve të ri MacBook Pro para përfundimit të këtij muaji dhe tani duket...
Më tepër

HTC Bolt po vjen, sjell 64GB dhe kamerë me 18MP

image
Gjatë spekulimeve të ditëve të kaluara që kanë qarkulluar në internet është bërë e ditur se HTC do ta lansojë një telefon të ri dhe...
Më tepër

Ky model i Mercedes-AMG është konkurrent direkt i BMW M4 GTS (Video)

image
Me të rrjedhur fotografitë e Mercedes C63 AMG S Coupe, është menduar se kjo është kundërpërgjigjja e Mercedes-Benz për modelin M4 të BMW-së. Tani është parë...
Më tepër

Huawei debuton me Honor 6X

image
Pas një sërë spekulimesh dhe thashethemesh që kanë qarkulluar muajin e kaluar, Huawei më në fund ka konfirmuar zyrtarisht se do të lansojë telefonin e...
Më tepër

Nokia me Android Nougat rrjedh online

image
Nokia mund të jetë duke u pregatitur të zbulojë një telefon të ri i cili punon me Android. Ky lajm është në përputhje me deklaratat e...
Më tepër

Pas problemeve me Note 7, vlera e Samsung bie për 17 miliardë dollarë

image
Pas njoftimit zyrtar për ndërprerjen e prodhimit të Galaxy Note 7, Samsung thuhet se ka humbur më shumë se 17 miliardë dollarë në vlerën e...
Më tepër

“Lamborghini” kosovar i ndërtuar nga djaloshi nga Gjilani (Video)

image
Djaloshi nga Gjilani, i cili krijoi automobilin e tij, është inspiruar nga marka e njohur e veturave Lamborghini. Driton Selmani ka punuar në këtë veture përgjatë...
Më tepër

Tregohet data e lansimit të Galaxy S8

image
Me të gjithë dramat e kohës së fundit mbi Galaxy Note 7 mund të hamendemi se Samsung do të nxitojë të lansojë telefonin e ardhshëm...
Më tepër

Merret vesh data e lansimit të Galaxy S8

image
Me të gjithë dramat e kohës së fundit mbi Galaxy Note 7 mund të hamendemi se Samsung do të nxitojë të lansojë telefonin e ardhshëm...
Më tepër

OnePlus 4 pritet të vijë me 8GB RAM dhe super-specifika tjera

image
Është pothuajse fundi i vitit 2016 dhe me lansimin e Google Pixel, vëmendja e fansave të telefonave të avancuar tani është duke u përqëndruar në...
Më tepër

WhatsApp me tipare të reja, të ngjashme me SnapChat!

image
WhatsApp ka lansuar disa tipare të reja të ngjashme me ato të rivalit Snapchat përmes të cilave përdoruesit mund të vizatojnë në foto. Aplikacioni i mesazheve...
Më tepër

Vazhdojnë problemet me Galaxy Note 7

image
Një aeroplan i linjës Southwest Airlines në Amerikë është zbrazur nga pasagjerët për shkak të një Galaxy Note 7 që ka filluar të marrë tym. Të...
Më tepër

Mercedes-AMG konfirmon se do ta lansojë kupenë me 557 kuajfuqi (Foto)

image
Kompania gjermane ka bërë të ditur se gjatë vitit të ardhshëm do ta lansojë modelin GT C që do t’i ketë 557 kuajfuqi. Kupeja e punuar...
Më tepër

Modelet M Devision të BMW-së, së shpejti do të lëvizin me energji elektrike (Foto)

image
Me kërkesën në rritje për një veturë elektrike, BMW ka vendosur që tërë brendi M Devision të ndryshojë mënyrën e lëvizjes. Zyrtarët e kompanisë kanë konfirmuar...
Më tepër

Xhipi i mahnitshëm me gjashtë rrotë, që konkurron me Mercedes-AMG 6×6 (Foto)

image
Mercedes-AMG G 63 6×6 është një makinë gjigante, nga e cila mund të nxirren shumë mësime. Me gjashtë rrotë dhe tri boshte, ky AMG jo vetëm...
Më tepër

HTC me linjën e re të telefonave Ocean?

image
Gjatë ditëve të kaluara ka qarkulluar online një imazh i një telefoni HTC. Në atë kohë, mendohej se imazhi mund të jetë vetëm një koncept i...
Më tepër

Galaxy S8 me grafikë dhe procesor të jashtëzakonshëm

image
Sipas një raporti të ri nga SamMobile, thuhet se Galaxy S8 do të paketoj procesorin Exynos 8895 dhe në të njejtën kohë do të ketë...
Më tepër

Samsung lanson modelin e ri Galaxy on7 (2016)

image
Gjatë disa javëve të fundit, është folur mjaft për serinë e re të telefonave On të Samsung, të cilat pritet që të lansohen zyrtarisht në...
Më tepër

WhatsApp me një super tipar të ri për komunikim në grup

image
WhatsApp beta ka krijuar një tipar të ri i cili ju lejon që lehtësisht të përfshini në bisedë grupore njerëz të ndryshëm. Për të futur një...
Më tepër

Aston Martin bën të ditura detajet e modelit Volante, që lansohet në fillim të vitit 2018 (Foto)

image
Për dallim nga kompanitë tjera që i mbajnë të fshehta detajet deri në momentin e fundit, prodhuesi britanik ka folur për modelin Volante. Në Geneva Motor Show,...
Më tepër

Samsung po bën gati një model të ri të versionit Galaxy Grand

image
Muajin e kaluar ishte thënë se Samsung është duke punuar në një model të ri të telefonit, të cilin e ka koduar me shifrën SM-G5510. Ky...
Më tepër

Samsung Galaxy A8 shihet online!

image
Galaxy A8 është spekuluar nëpër blogjet e ndryshme gjatë muajit të fundit dhe tani pajisja është parë e listuar në FCC. Kjo pajisje thuhet se do...
Më tepër

IFA 2016: Huawei prezanton modelet Nova dhe Nova Plus

image
Në IFA 2016 që po mbahet në Berlin, Huawei ka zbuluar dy telefona të ri – Nova dhe Nova Plus dhe tabletin e ri të...
Më tepër

Volkswagen Golf me SUV të ri, gjatë vitit të ardhshëm (Foto)

image
Para shtatë vitesh, kompania VW la lansuar veturën e parë SUV, që është një model praktik dhe sportiv në të njëjtën kohë. Tani, prodhuesi gjerman ka...
Më tepër

Një Audi e veçantë: RS6 me ngjyrë të kaltër – brenda dhe jashtë (Video)

image
RS6 karakterizohet nga shpejtësia, fuqia dhe rehatia, sikurse edhe nga pamja. Në automobilin me 605-kuaj fuqi, është punuar në dukjen e jashtme dhe të brendshme, duke...
Më tepër

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë nga Evropa për në Australi (video)

image
Aeroplani më i madh transportues në botë AN-225 ateroi sot në Perth, qytet perëndimor i Australisë, me çka përfundoi fluturimi i parë i aeroplanit të...
Më tepër

Ky Alfa Rome është punuar special për Carabinieri, që të bartin organe dhe gjak

image
Prodhuesi italian i makinave, i ka prezantuar dy modele të reja të versionit ‘Gulia Quadrifoglio’, që do të jenë në pronësi të policisë ushtarake Carabinieri. Këto...
Më tepër

Instagram vjen me dizajn të ri

image
Rrjeti i famshëm social e ka zbuluar logon dhe pamjen e re gjatë ditës së djeshme, duke vënë në fokus një ndërfaqe më të thjeshtë...
Më tepër

Samsung prezanton Galaxy Tab A 10.1

image
Dje gjatë ditës pamë disa fotografi të modelit të ri të tabletit të Samsung  – Galaxy Tab A 10.1, ndërsa  tani Samsung ka bërë zyrtare...
Më tepër