Fillimi | Qeshu

Qeshu

1 2 3 4 5 6 next gjithsej: 305 | shfaqen: 1 - 60
image

Rrëzohet keq në tokë, pasi rrotullohet në një lodër fëmijësh (Video)

Një baba nga Montreali i Kanadasë, ka mbetur i shtrirë për toke pasi është rrëzuar nga një tavolinë rrotulluese. Ai ka hipur në këtë objekt që
Më tepër

I blen qenit tetë iPhone 7s (Foto)

image
Coco mund të jetë qeni më i llastuar në të gjithë botën. Kafsha e rracës Alaskan Malamute ka marrë si dhuratë nga padroni i tij i...
Më tepër

Pasi u shkarkua nga puna, e shkatërroi aeroplanin me eskavator!

image
Punëtori i mërzitur në aeroport vendosi të marrë hak për shkarkimin e tij nga puna duke e shkatërruar një aeroplan të parkuar. Pasi u shkarkua, një...
Më tepër

Adoleshentja rrihen keq mes vete (VIDEO+18)

Kjo video shokuese ka tronditur britanikët. Në të shihet një adoleshente, e cila rreh keqazi një bashkëmoshataren e saj, ndërkohë që disa adoleshentë të tjerë...
Më tepër

Mësuesit , e-mailat , TV , celularët dikur dhe sot ! ( FOTO)

Cka bënim dikur si më të vegjël e cka bëjmë tash krejt një realitet i vërtetë ndër foto ...     1. Mësuesit dikur 1960 dhe 2010 2. E-...
Më tepër

Si ta riparoni vetë parakolpën e makinës suaj ? (VideO)

Ndiqni hapat që bën personi në video . Ai përdorë dy tharës të flokëve dhe njëri prej pas e shtynë parakolpën dhe dal ngdalë kthehet në vendi ne saj....
Më tepër

E prerë , e ngjitur, e montuar , K15 ju bëjnë të qeshni me bombat (Video)

image
Mile Panika ka shfrytëzuar rastin ta bëjë pak edhe të qesh opinionin në kuadër të asaj se çka po i ndodh vendit kohëve të fundit. Ata...
Më tepër

Qeni kafshon gruan duke bërë Ice Bucket ! (Video)

image
Thonë që qeni është miku më i mirë i njeriut, por jo në rastin e mëposhtëm. Përvoja e “Sfidës së akullt” për një gjyshe amerikane...
Më tepër

Çudira nga bota:Gruaja me diskun e buzëve më të gjatë në botë!

Një producent filmash ne Australi ka zbuluar gruan me diskun e buzëve më të gjatë në botë. Abraham Joffe thotë se ai ka ngelur i habitur...
Më tepër

"Kam formulën sekrete të Coca Cola-s"

Prej më shumë se një shekull, receta e prodhimit të Coca Cola-s mbetet një sekret misterioz që askush se ka zbuluar, të paktën deri më...
Më tepër

Sherr me pitonin ( gjarper)

image
Një familje prej katër personash që po bënte një shëtitje me kanoe në Florida, u befasua kur guida e tyre zbriti nga barka dhe nisi...
Më tepër

(Video) Gotze hit në Youtube, urinon në stadiumin e Malagës

Futbollisti i Borussia Dortmundit, Mario Goetze “nga asgjëja” është bërë hit në YouTube.Mesfushori i ‘milionerëve’ me të përfunduar stërvitjen, një ditë para ndeshjes çerekfinale të...
Më tepër

Ndarja e tortës, kinezët qënkan më të rrezikshëm se shqiptarët (VIDEO)

image
Një skenë e ngjashme me atë të publikuar nga mediat shqiptare me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë në Tiranë pak kohë më parë, vjen edhe nga Kina....
Më tepër

Në mishin e qengjit me kerri në Londër është zbuluar mish nga macet dhe qentë

image
Në ushqimin e gatshëm "mish qengji me kerri", në të cilën duhet të ketë vetëm mish qengji janë zbuluar gjurmë edhe të llojeve të tjera të mishit, njofton tabloidi londinez "Dejli Miror"....
Më tepër

Njerëzit edhe para 4000 vjetësh kanë vuajtur nga arteret e bllokuara

image
Madje edhe pa tundimet moderne si ushqimi i shpejtë dhe cigaret, njerëzit para 4.000 vjetëve kanë vuajtur nga arteret e bllokuara, ka treguar studimi më...
Më tepër

Italianët bëjnë picën me diametër 40 metra (video)

image
- Italianët janë të njohur si mjeshtër të picave të shijshme në botë. Ata edhe një herë kanë dëshmuar veten në këtë kategori, duke krijuar...
Më tepër

Tenton ta mbyse burrin me gjoksin e madh gjate seksit

image
Në Gjermani, një grua akuzohet për vrasje, sepse u përpoq të “heqë qafe” të fejuarin në mënyrë shumë të çuditshme...
Më tepër

12-vjeçarja me intelegjente se Einstein

Edhe pse ajo është 12-vjeç, ajo është cilësuar si më e zgjuar se Einstein apo profesori Stephen Hawking. Olivia Manning nga Liverpool, Britani e Madhe është bërë...
Më tepër

Vdes në të njëjtin avion, ku shpëtoi një herë para shumë vitesh

image
Ishte viti 1954, kur ai po fluturonte me një avion, në të cilin gjetën vdekjen babai dhe vëllai i tij, por ai vetë mundi të...
Më tepër

Amsterdam: Pas biçikletave, moto-taksitë

image
Pas biçikletave holandezët sjellin një tjetër risi në transportin publik. I shpejtë, praktik e nuk bllokohet në trafik, ekologjik dhe mbi të gjitha mjaft i...
Më tepër

Vogëlushi 7-vjecar, fëmija më i fuqishëm në botë

image
Jang Jinlong, djali 7-vjeçar nga rajoni Çuzhou, në Kinë, është fëmija më i fuqishëm në botë. Ai me peshën e tij prej 50 kilogramë, është...
Më tepër

Çmendet moda, tani thonj me ngjyra edhe për qentë

image
Nga SHBA në Britaninë e Madhe dhe tani edhe në Itali moda çmendet për të pikturuar thonjtë e qenve. Thjesht me një ngjyrë, me fantazi...
Më tepër

Anglezi zbulon këpucët që të tregojnë rrugën për në shtëpi

Një këpuctar anglez ka shpikur një palë këpucë që ju tregojnë rrugën drejt shtëpisë, pavarësisht se ku ndodheni, thjesht duke kërcitur tri herë takën e...
Më tepër

Nuk ka ngrohje globale, por nje Ekope Akulli

image
  Shume njerëz po flasin për shkrirjen e akullnajave, por një fakt shqetësues është zbuluar lidhur me epokën e re. Nuk  do te jete  ujë po akulli ...
Më tepër

Nju Jork, “spektakël” nga WC-të e hoteli

image
Vizitorët që përdorin tualetin në katin e 18 të një hoteli në Nju Jork kanë një panoramë të shkëlqyer sepse muret rrethuese janë prej xhami,...
Më tepër

Peshkaqeni shpëton jetën e policit

image
Një polic rrëfeu një histori të pabesueshme, mbi mënyrën se si një peshkaqen e shpëtoi pasi kishte humbur rrugën dhe endej i pashpresë në Oqeanin...
Më tepër

Një banjo në hotel, ku të gjithë të shohin duke e bërë

Vizitorët që përdorin banjon në katin e 18-të të një hoteli në New York mund të kenë një pamje fantastike përpara, por nuk është kështu...
Më tepër

Njihuni me disa prej rekordeve Guinness (FOTOT)

image
  Pjesë e librit të Rekordeve Guinness 2013 do të jenë edhe këta personazhe, të cilët me veçantitë e tyre arrijnë të thyejnë çdo rekord të...
Më tepër

Ja si Falet Namazi i Teravis [VIDEO]

image
Ngjarja ka ndodhur në turqi,një imam I një xhamije I u është kërkuar që të falë namazin më shpejt ,….dhe ja cfar ka bërë Ndërsa pas kësaj edhe dajaku e ka pritur jasht nga disa xhemat /R.Vati...
Më tepër

Gjen makinën që i ishte vjedhur 42 vite më parë

image
Robert Russell nga Los Anxhelos të SHBA-ve arriti të gjente pas 42 viteve në një faqe interneti makinën e vitit 1967 të modelit “Austin –Healey”...
Më tepër

Ishulli grek kërkon ti bashkohet Austrisë

image
Ishulli i famshëm grek Ikara i cili është i njohur për mitologjinë kërkon ti bashkohet Austrisë. Ikaria ka fituar pavarësinë ndaj Perandorisë Osmane më 17...
Më tepër

Turqi, ferr në kullën prej kristali

image
Një ndërtesë 42-katëshe në qendër të Stambollit u përfshi dje nga flakët, shkaku i rënies së të cilave është ende nën hetim. Kulla Polat nxirrte...
Më tepër

Kinezja lindi në rrugë

image
Një grua kineze nga qyteti Guangzhou, është detyruar të lindte në rrugë, atëherë kur e kuptoi se nuk kishte asnjë shans për të arritur në...
Më tepër

Hidhet nga parashuta në moshën 90 vjeçare

Amerikani Lester Slate, i cili kishte mësuar të përdorë parashutën si pilot marine gjatë Luftës së Dytë Botërore, më në fund realizoi kërcimin vet të...
Më tepër

Bie nga kati i tretë – e pret në krahë fqinji

image
Një vajzë shtatëvjeçare në Brooklyn të New Yorkut ka shpëtuar nga vdekja falë ndihmës së jashtëzakonshme që i dha fqinji i saj. Keyla McCree ishte ngjitur...
Më tepër

Revolet e Bonnie dhe Clyde shiten për 200 000 dollarë

image
Armët dhe veglat e tjera që dikur i përkisnin gangsterëve të njohur Bonnie dhe Clyde do të gjenden në aksion për shitje në New Hampshier...
Më tepër

Zvicër: 42 vjet nget veturën pa patentë shoferi

 Një burrë 60 vjeçar, zviceran, shkoi në stacionin policor në Sursee të Luzernit  për të paraqitur rastin e vjedhjes që i ishte bërë. Por, policët...
Më tepër

Miliarder, vetëm për dy orë!

image
Shifra e saktë në bankomat ishte 6 miliardë kruna ose diku rreth 600 milionë auroSuedezi Anders Loberg kishte për qëllim të merrte nga automati...
Më tepër

SHBA, viti më i nxehtë që prej 1895-ës

image
Viti i fundit në kontinentin e Shteteve të Bashkuara ka qenë më i nxehti që nga fillimi i nxehtësisë në vitin 1895, kanë bërë të...
Më tepër

Hyri në histori, kongresmeni i parë amerikan martohet me partnerin

image
Ishte kongresmeni i parë që deklaroi se ishte gay, në vitin 1987, dhe tani është kongresmeni i parë në historinë e Shteteve të Bashkuara që...
Më tepër

Të pastrehët gjejnë 10 mijë dollarë dhe ia dorëzojnë policisë

image
Një çift të pastrehësh ia kanë dorëzuar policisë 20.000 realë brazilianë (10.000 dollarë), të cilët i kanë gjetur në një rrugë në Sao Paolo. Ata jetojnë...
Më tepër

Burgu ku gratë lidhen me zinxhirë

image
Imazhi i të burgosurve të lidhur pas njëri-tjetrit me zinxhirë është i pranishëm në shumë prej filmave amerikanë që portretizojnë të shkuarën e “far-west”. Megjithatë, një...
Më tepër

“Harrohet” Ronaldo, udhëton i vetëm për në Lisbonë

image
Kristiano Ronaldo po kalon një periudhë të pafat, pasi pas eliminimit me anë të penalltive nga Europiani i Futbollit 2012, ai është “harruar” nga skuadra...
Më tepër

E shtuna zgjat një sekondë më shumë

image
Dita e shtunë do të zgjasë një sekondë më shumë, paralajmëruan ekspertët e astronomisë. Në datën 30 qershor, dita do të jetë një “grimcë” më e...
Më tepër

Babai bërtet nga frika në Lunapark vajza kënaqet – VIDEO

image
Steve Fuehne një baba i përkushtuar, ka cuar vajzën e tij 10 vjecare në parkun e zbavitjeve Doillywood në Pigeon Forge, në Tennessee. Sytë e...
Më tepër

Në vitin 2015 nisin pushimet në Hënë

image
Nju Jork, 21 qershor -Në vitin 2015 ju mund të shkoni për pushime në hënë. Një biletë vajtje-ardhje do të kushtojë 100 milionë sterlina, rreth...
Më tepër

Diplomohet në moshën 73 – vjeçare

image
Provimet nuk marrkan kurrë fund në jetë. Në qytetin italian të Ponte San Pietros, një 73-vjeçare me emrin Rosanna Rici, ka arritur që të japë...
Më tepër

Mendoi se do të vdiste, shpenzoi të gjitha paratë dhe - bankrotoi

Një burrë nga Zelanda e Re, i cili mori vesh se ka vetëm disa muaj jetë, vendosi të jetojë me “tërë shpejtësinë” deri në vdekje,...
Më tepër

Gafa e UEFA-s, Spanjë-Kroaci 2-2

image
Edhe UEFA parashikon një rezultat 2-2 në ndeshjen Spanjë-Kroaci duke i rikthyer frikën e “biskotës” së 2004 kombëtares italiane. Si për ironi të fatit (ndoshta jo...
Më tepër

Ami: Ndihem si në ëndërr për fëmijën

Pas shumë e shumë thashethemeve rreth shtatëzanisë së moderatorës Ami, kjo e fundit ka vendosur të flasë të vërtetën. “Ndihemi si në qiellin e shtatë, ende...
Më tepër

India po ndërton urën më të lartë hekurudhore në botë

image
Deri në vitin 2015 në shtetin verior indian Jammu dhe Kashmir do të përfundojë ndërtimi i urës hekurudhore më të lartë në botë. Ajo do...
Më tepër

Kamerat kapin politikanin duke bërë seks në pyll

image
Kamerat që ndjejnë lëvizjet ishin vendosur në pyll, në një zonë që nuk frekuentohet nga njerëzit....
Më tepër

Zbulohet vendi i krimit… një dhomë sekrete seksi

Një grua suedeze u “turpërua” kur policia gjeti dhomën e saj sekrete të seksit, të cilën gruaja e kishte ndërtuar në një bunker ushtarak të...
Më tepër

Nëna drogon të bijën për ta martuar me nipin

image
Nëna e tetë fëmijëve u gjet fajtore nga një gjykatë në Londër për rrëmbimin dhe drogimin e vajzës së saj më të vogël, pasi kjo...
Më tepër

“Bukuroshja e Fjetur” që zgjohet nga gjumi çdo dy muaj

Vasha 15-vjeçarr, Stacey Comerford është prekur nga një sindromë e rrallë, që njihet ndryshe si “sindroma e Kleine Levin”, për të cilën nuk është zbuluar...
Më tepër