Archive

Nano Tech 0 Comments

Tableti i ri i Samsung pritet të shfaqet në CES 2017

Consumers Electronics Show 2017 është shfaqja teknologjike ku prodhuesit do të mblidhen për të shfaqur pajisjet e tyre më të reja. Samsung do të jetë prezente në këtë shfaqje, dhe

Nano Tech 0 Comments

Modelet e reja të Galaxy A (2017) në fillim të janarit?

Seria e re e telefonave Galaxy A (2017) nga Samsung do të mund të shfaqet në treg më 5 janar. Edicioni i 2017 i modeleve të Galaxy A do të

Uncategorized 0 Comments

Liverpooli ofertë për lojtarin e Arsenalit

Liverpool është duke u përgatitur që të bëjë ofertë për mesfushorin e Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain. Sipas asaj që shkruan Sky Sports, The Reds janë duke menduar që të bëjnë ofertë

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, nesër dita e fundit e gjysëmvjetorit të parë

Rreth 270.000 nxënës, prej të cilëve 188.000 nxënës të shkollave fillore dhe 80.000 të shkollave të mesme, do të jenë në pushim dimëror dhe në bankat shkollore do të kthen

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, shtrenjtohen derivatet e naftës

Benzinat dhe dizeli nga sonte në mesnatë shtrenjtohen për dy denarë për litër, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Me vendimin realizohet rritje e çmimeve rafinerike dhe me pakicë

Maqedoni 0 Comments

Pa ujë nesër disa pjesë të Shkupit

Pa ujë nesër, në periudhën nga ora 8:15 e deri në mënjanimin e defektit, do të mbeten shfrytëzuesit në shtrirjen nga Usje deri në Zelenikovë, gjegjësisht Usje, Pintia, Përzhino, Draçevë,

Uncategorized 0 Comments

Real Madridi në finale të Kupës së Botës për klube

Real Madrid ka shënuar fitore kundër Club America me rezultat 2-0. Skuadra e Zinedine Zidane luajti me përbërjen më të mirë në këtë ndeshje, ku nuk mungoi as fituesi i

Maqedoni 0 Comments

Disa pjesë të Shkupit nesër ngelen pa rrymë elektrike

Pa energji elektrike nesër do të jenë më shumë pjesë të komunës Butel, Gazi Babë, Qendër, Aerodrom, Kisella Vodë dhe Petrovec. Siç kumtuan nga QRMK, në periudhën prej orës 06:10

Maqedoni 0 Comments

Ja çfarë kërkon Stejt Departamenti Amerikan nga Maqedonia pas mbarimit të zgjedhjeve

Stejt Departamenti Amerikan, e ka përshëndeetur mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni si hap të rëndësishëm për dalje nga kriza politike, njofton Portalb. Zëdhënësi i Stejt Departamentit, Xhon

Maqedoni 0 Comments

Han dhe Mogerini presin formim të shpejtë të qeverisë dhe opozitë aktive

Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme dhe sigurisë të BE-së Federika Mogerini dhe eurokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, mbrëmë vonë dolën me vlerësim pozitiv për zgjedhjet e