iPhone 7 sjell memorien me 256GB?

iPhone 7 sjell memorien me 256GB?

Raportet e fundit thonë se Apple është duke planifikuar për të shtuar një model me 256GB në repertorin e saj në shtator, në atë që mund të jetë një iPhone 7 Plus, ose iPhone Pro – modelin e saj krejtësisht të ri të telefonit.

Thashethemet kanë qarkulluar rreth planeve të Apple për zbulimin e tri modeleve të reja të iPhone në shtator – iPhone 7, iPhone 7 Plus dhe mbi të gjitha një model edhe më të avancuar – iPhone Pro me dy kamera.

Faqja kineze Bastille Post, e cila ngarkuar një imazh të një iPhone me lente të dyfishta në anën e pasme dhe një smart-connector që më herë janë parë vetëm në iPad Pro, tha se kapaciteti i modelit të ri të iPhone do të ngritet prej 128GB në 256GB.

iPhone 7 paraqet një moment të rëndësishëm në historinë e Apple. Kompania thuhet se ka ulur nivelet e prodhimit të iPhone 6s  dhe 6s Plus për një të tretën, për shkak të frikës së kërkesës së ngadalësuar.

Previous Samsung: 10 milionë para-porosi për Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge
Next Icardi mund të kthehet kundër Romës

About author

You might also like

Nano Tech 0 Comments

Huawei synon të dalë para rivalit iPhone dhe Apple

Drejtori i Huawei, Richard Yu, në një deklaratë të re ka njoftuar se Huawei synon të bëhet prodhuesi i dytë më i madh i telefonave në dy vitet e ardhshme.

Nano Tech 0 Comments

BMW M4 që zhvillon 600 KF dhe arrin 0-100 km/h për 3.7 sekonda

Kjo veturë arrin shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë për vetëm 3.7 sekonda. BMW M4 është njëra nga veturat kabrio më të kërkuara me katër ulëse në tregun botëror

Nano Tech 0 Comments

Galaxy S8 me grafikë dhe procesor të jashtëzakonshëm

Sipas një raporti të ri nga SamMobile, thuhet se Galaxy S8 do të paketoj procesorin Exynos 8895 dhe në të njejtën kohë do të ketë të integruar çipin ARM Mali-G71

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply