Raporti i Janevës sot para komisionit kuvendor

Raporti i Janevës sot para komisionit kuvendor

Komisioni kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie mes komuniteteve sot do ta shqyrtojë Raportin 6 mujor të Prokurores Speciale Publike, Katica Janeva, transmeton Portalb.

Nuk pritet që Janeva të marrë pjesë.

Prokurorja speciale nuk ka marrë pjesë as në seancën e Këshillit të prokurorëve publik, të premten javën e kaluar.

Kuvendi më 28 mars, do ta shqyrtojë Raportin e Janevës në seancë plenare.

Previous Tërmet në Maqedoninë Lindore
Next Shënohet dita botërore e personave me sindromin Daun

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Athinë, seancë për shqyrtimin e ankesës të dyshes së DSK-së

 Ish-shefi i DSK-së Goran Grujevski dhe kolegu i tij Nikolla Boshkovski, sot kanë ardhur në seancën gjyqësore në Gjykatën Supreme në Athinë, ku do të vendoset për ankesën e tyre

Maqedoni 0 Comments

Dita e dytë nga takimi ministror në Selanik

 Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë Nikolla Poposki edhe sot në Selanik merr pjesë në takimin ministror me kolegët nga Greqia, Bullgaria dhe Shqipëra, kushtuar bashkëpunimit ndërkufitar në kontekst

Maqedoni 0 Comments

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së Nuland për vizitë në Shkup

Ndihmës sekretarja shtetërore e SHBA-së për çështje evropiane dhe euroaziatike në Departamentin e Shtetit, Viktoria NUland, sot do ta vizitojë Maqedoninë. Siç lajmëroi Ambasada e SHBA-së në Shkup, gjatë vizitës,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply