Tërmet në Maqedoninë Lindore

Tërmet në Maqedoninë Lindore

Një tërmet prej 3 deri në 4 ball sipas matjes europiane makro-sizmike, është ndjerë këtë mëngjes në orën 4 e 36 minuta në Maqedoninë lindore.

Siç informoi Observatori Sizmologjik i Shkencave Natyrore pranë Fakultetit të Matematikës, epiqendra e tërmetit ishte vendosur 120 kilometra në lindje të Shkupit.

Previous ​Sot është dita e parë e pranverës
Next Raporti i Janevës sot para komisionit kuvendor

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Goditje e madhe për pronarët e veturave dizel, rritet çmimi i naftës

Çmimi i benzinës do të rritet për gjysmë ose 1 denarë për liter, ndërsa dizelli shtrenjtohet për 3 denarë për litër, ka vendosur sot, Komisioni Rregullator për Energjetikë. Çmimi me

Maqedoni 0 Comments

‘Titaniku’, Gruevski dhe Jankulloska shpëtojnë, por pasaportat s’iu jepen

‘Titaniku’, Gruevski dhe Jankulloska shpëtojnë, por pasaportat s’iu jepen 14:18, 24/07/2017 Gjykata e Apelit në Maqedoni, ka marr vendimin që t’i refuzojë të gjitha ankesat në rastin ”Titanik”, që do

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, filloi viti akademik 2016/2017

Në universitetet e Maqedonisë sot filloi viti i ri akademik 2016/2017. Për studentëve të rinj do të organizohet ora e parë akademike në universitete dhe disa prej tyre do të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply