KSHZ sot do të njoftojë për mënyrën e kontrollimit të listave në terren

KSHZ sot do të njoftojë për mënyrën e kontrollimit të listave në terren

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot do të shpallë mënyrën e kryerjes së kontrolle në terren të të dhënave që dalin nga raporti i listave të kryqëzuara në bazë të dhjetë institucioneve, që kanë për qëllim spastrimin e listave zgjedhore në prag të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Përfaqësuesit e Komisionit, gjithashtu, do të prezantojnë fushatën mediatike “Dyer të hapura”, përmes të cilave qytetarët duhet të informohen dhe për të inkurajuar bashkëpunimin me ekipet e KSHZ-së që do të kryejnë inspektime në terren.

Previous Vazhdon seanca e Komisionit Kuvendor për raportin e Janevës
Next Shmanget shpërthimi i katërt në Bruksel

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Nimic: Pas zgjedhjeve në Maqedoni, rikthehemi me kontestin e emrit

Ndërmjetësuesi i KB-së në kontestin mes Athinës dhe Shkupit për emrin e Maqedonisë, Methju Nimic konsideron se pas zgjedhjeve në qershor sërish do të krijohen kushte për zgjidhjen e këtij

Maqedoni 0 Comments

OS: Gjermani me artileri të rëndë do të disciplinojë Gruevskin dhe Ahmetin (FOTO)

Portali Ohridsky ka shkruar se Gjermania përmes të ashtuquajtur diplomati të artilerisë së rëndë do të godasë dhe disciplinojë dy partitë kryesore VMRO-DPMNE dhe BDI me  liderët e saj Nikolla

Maqedoni 0 Comments

NISIN NEGOCIATAT LSDM-BDI?!

Përfaqësues të Lidhjes Social-Demokratike të Maqedonisë, dhe të Bashkimit Demokratik për Integrim, po zhvillojnë takim në Shkup. Tre nënkryetarët e BDI-së, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti. Përfaqësues të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply