Billboard shkruan për Erën – paralele me Rihannan dhe Sian (Video)

Billboard shkruan për Erën – paralele me Rihannan dhe Sian (Video)

Këngëtarja shqiptare nga Kosova, Era Istrefi, është ylli i fundit që ka tërhequr vëmendjen e Patrick Moxey – nis shkrimin Billboard. Themeluesi dhe presidenti i Ultra Music thotë se për herë të parë është njohur me muzikën e Erës në YouTube, ku e ka ndjekur hitin e saj “Bonbon”.

“Bonbon” shumë shpejt u bë e pëlqyer dhe u shikua mbi 30 milionë herë në YouTube, në këtë mënyrë filluan krahasimet e zërit të Erës me Rihannan dhe Sian.

“Mendoj se është gjë e shkëlqyer që Rihanna dhe Sia janë pika referimi, por ajo që më duket shumë origjinale për këtë këngë është ndjenja e Evropës Lindore, thuajse orientale. Kalimi i saj nga anglisht në shqip dhe anasjelltas, është mbresëlënës… shumë special. Nuk mund ta krahasosh me asgjë tjetër”, ka theksuar Moxey.

Duke përmendur suksesin e madh të këngës, Era shprehet: “Kam besuar se një ditë bota do ta dëgjonte muzikën time, por nuk kam pritur që ‘Bonbon’ të ishte ajo këngë, sidomos për faktin se teksti është në shqip”.

Dhe çfarë do të ndodhë në vazhdim me Erën? Ajo vazhdon të jetë ambicioze: “Të jetoj ëndrrën time”.

Ndërkaq, Moxey shton: “Jemi të përkushtuar të bëjmë një album dhe jemi shumë entuziastë për ta ngritur si artiste, shumë më tepër se një këngë të vetme. Ajo do të udhëtojë në Los Angeles në prill për të punuar me kompozitorë të ndryshëm”. /TelegrafiPrevious Greta bashkëpunon me Mozzik (Foto)
Next Inter-Sampdoria arrihet marrëveshja për mesfushorin italian

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Ardian Bujupi dhe Dalool publikojnë këngën “Na jena njo”

Ardian Bujupi dhe Dj Dalool kanë publikuar këngën e tyre të shumëpritur “Na jena njo”. Për muzikën e këngës është përkujdesur vetë DJ Dalool me bashkëpuntorin e tij Avaxus dhe

Showbiz 0 Comments

Dua Lipa fton në skenë fansat e saj që të vallëzojnë me të

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka ftuar fansat e saj në skenë gjatë koncertit të mbajtur në Manchester. Dua Lipa ka potencuar se ishte e sëmurë, por definitivisht u argëtua. “Nuk

Showbiz 0 Comments

Pamje prej klipit të ri të Genta Ismajlit (Video)

Genta Ismajli ka vendosur të vjen me një projekt të ri. Këngëtarja për herë të fundit ka sjell në këngë në bashkëpunim me Etnon, ‘Shake It’. Ajo ka qenë mbrëmë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply