Jashari takohet me Bejlin dhe Oravain

Jashari takohet me Bejlin dhe Oravain

Ministri i Drejtësisë Adnan Jashari ka pritur në takim të përbashkët, ambasadorin e SHBA-ve në Maqedoni  Xhes Bejli dhe ambasadorin e BE-së në vend Aivo Orav.

Në këtë takim, ministri Jashari dhe ambasadorët Bejli dhe Orav kanë diskutuar fillimisht për situatën e përgjithshme politike e krijuar së fundmi në Maqedoni, gjithashtu gjatë këtij takimi u diskutua edhe për raportin e fundit të Komisionit të Venedikut, që u referohet dy ligjeve, edhe atë ligjit për Privatësinë dhe ligjit për Denoncuesit që vijnë si ligje nga marrëveshja e katër partive politike në negociatat e zhvilluara për implementimin e marrëveshjes së Shkupit. Pjesë e bisedës ishte edhe Kodi zgjedhor dhe kryqëzimi i të dhënave nga KSHZ për identifikimin e votuese fiktiv.

Previous Shkup, fillon konferenca dyditore për partneritet mes Qeverisë dhe sektorit civil
Next iPhone SE e zëvendëson iPhone 5S

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Kurc: Vendimet final duhet t’i marrin partitë ndërsa ne nuk do të përzihemi

Politikanët maqedonas duhet t’i marrin vendime të cilat merren pas zgjedhjeve ndërsa nga ana jonë nuk do të ketë pengesë në rrjedhën e mëtutjeshëm të ngjarjeve, deklaroi shefi i diplomacisë

Maqedoni 0 Comments

Analistët: Bejli dhe Orav urgjentisht ndërpritni të gjitha kreditë për Maqedoninë

Analistët në Maqedoni mendojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka mundësi që brenda 24 orëve ta detyrojnë qeverinë nëMaqedoni, sidomos ish kryeministrin Nikolla Gruevski të ndërhyjë për të tërhequr vendimin

Maqedoni 0 Comments

DIZELI DHE EUROSUPER – 95 SHTRENJTOHEN PËR GJYSMË DENAR

Çmimet e shitjes me pakicë të EUROSUPER BS-95 dhe të EURODIZEL (D-E V) nga mesnata rriten për 0,50 denarë për litër, kumtoi sot Komisioni Rregullator për energjetikë.  Çmimet e shitjes

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply