Janeva: Po hetojmë përgjimet e paligjshme nga viti 2008 deri më 2015

Janeva: Po hetojmë përgjimet e paligjshme nga viti 2008 deri më 2015

Prokurorja speciale Katica Janeva ka njoftuar se po merren me shumë procedura para hetimore edhe në lëndën konkrete; kush dhe si ka përgjuar në Republikën e Maqedonisë nga 2008-2015, raporton Portalb.

“Për çfarëdo pyetje mund të na drejtoheni edhe nëpërmes e-mailit tonë zyrtarë dhe do të ju përgjigjemi kur të gjejmë kohë, sepse jemi të angazhuar në punën tonë primare, e ajo është vërtetojmë se kush çfarë krimi ka bërë, në raport me përgjimet e paautorizuar në Republikën e Maqedonisë.”, ka sqaruar prokurorja speciale Janeva.

PSP sot ka publikuar lëndën e tretë “Fortesa” që ka të bëjë me përgjimet e paautorizuara.

Prokurorja speciale, Katica Janeva gjatë mbajtjes së konferencës për shtyp, ka njoftuar se, Gjykata Themelore nëpërmjet telefonit e ka njoftuar se, i dyshuari i parë i rastit “Fortesa”, kryeshefi i Dretorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, Goran Grujoski, do të paraqitet në Gjykatë për bisedë në ora 13./Portalb

Previous Samsung lanson versionet e reja të J7 dhe J5!
Next Ja me nga sa vjet burg mund të dënohen Jankulloska dhe katër të dyshuarit e rastit “Fortesa”

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Të punësuarit në mbrojtje paralajmërojnë grevë për shkak të mospërmbushjes së kërkesave

Sindikata e Mbrojtjes dhe Sigurisë dhe Sindikata e Pavarur e Ushtarëve Profesionistë paralajmërojnë grevë për shkak të mospërmbushjes së kërkesave të tyre për rritje të rrogave dhe kompensimeve të rrogës.

Maqedoni 0 Comments

BFI apel: Të dëshmojnë solidaritetin islam dhe t’ju dalin në ndihmë të goditurve nga kjo fatkeqësi

Shkup, 7 gusht – Me rastin e vërshimeve katastrofale të cilat kapluan mbrëmë vendin tonë e të cilat mund të përsëriten edhe në ditët e ardhme, apeloj te të gjithë besimtarët

Maqedoni 0 Comments

Pendarovski me kritika ndaj pushtetit, reagon VMRO-DPMNE

Përfaqësuesi i LSDM-së, Stevo Pendarovski, gjatë një vizite të tij në Kërçovë, ka thënë që, kriza politike dhe ekonomike në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm me mbajtjen e zgjedhjeve fer,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply