LIVE – “Fortesa”, 5 persona i kanë shkaktuar dëm RM-së 10 milionë euro (VIDEO)

LIVE – “Fortesa”, 5 persona i kanë shkaktuar dëm RM-së 10 milionë euro (VIDEO)

Ashtu siç njoftoi, prokurorja speciale, Katica Janeva, “Fortesa” është lënda e tretë e PSP-së, që ka të bëjë me përgjimet e paautorizuara dhe të paligjshme, raporton Portalb.

“Bëhet fjalë për rast të komplikuar. Në këtë lëndë të janë pesë persona të dyshyar, dy kryeshefa dhe ish ministrja e MPB-së, Gordana Jankullovskën në gjysmën e parë të viti të 2015 në detyrë zyrtare, të ndihmuar nga një ish shef, i kanë shkatërruar mjetet për përgjime që njëkohësisht kanë shtetit dhe buxhetit të R.M.-së i kanë bërë dëm 10 milionë euro”, tha zëdhënësja e PSP-së, Lençe Ristoska.

Në periudhën të viti 2015, pas vendimit të Gjykatës Themelore i dyshuari i parë, me qëllim që t’i mbulojë personat tjerë ka dhënë urdhër gojor që të shkatërrohen mjetet dhe sistemet me të cilat është bërë përgjimi.


Previous Janeva: Gjykata ka thirrur në bisedë të dyshuarin e parë për rastin “Fortesa”
Next Instagram zgjat videot deri në 60 sekonda

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Ja çfarë thonë nga PSP për tërheqjen e pjesërishme të faljes nga Ivanovi

“Çdokush që ka kryer krim duhet të përgjigjet për procedurat e tyre dhe e gjithë ajo të tregohet në procedurë gjyqësore”, tha zëdhënësja e Prokurorisë Speciale, Lençe Ristoska, për NOVA

Maqedoni 0 Comments

23:10 – Këto janë rezultatet e fundit që KSHZ i ka publikuar (FOTO)

23:10 – KSHZ i ka përditësuar rezultatet prej zgjedhjeve të parakohshme, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb. Më poshtë mund t’i shihni rezultatet në të gjitha njësitë veç e

Maqedoni 0 Comments

Gjykata Penale sot do të vendosë për katër të dyshuarit e rastit “Fortesa”

Gjykata Penale në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore Shkupi 1, sot do sjellë vendim për masat që i ka kërkuar Prokuroria Speciale Publike (PSP) kundër katër personave, të dyshuar në

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply