Festim Halili mori postin e zëvendëskryeministrit për implemenimin e MO-së

Festim Halili mori postin e zëvendëskryeministrit për implemenimin e MO-së

Festim Halili sot zyrtarisht e mori detyrën e zëvendëskryeministrit i angazhuar për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit nga zëvendëskryeministri i deritanishëm Musa Xhaferri.

Në këtë rast, Xhaferri e njoftoi zëvendëskryeministrin e ri me funksionimin e Sekretariatit për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, rreth angazhimeve që kanë të bëjnë me zbatimin e këtij dokumenti paqësor si dhe me angazhimet tjera, njoftojnë nga sekretariati.

“Prioritet do të ketë vazhdimin e zbatimit të MO-së sepse kjo marrëveshje historike është e një rëndësie të madhe për vendin në krijimin e një shoqërie shumë etnike që na shpie drejt integrimeve euro-atlantike.” tha Halili.

Previous Pendarovski me kritika ndaj pushtetit, reagon VMRO-DPMNE
Next Ja se çfarë kanë folur Ahmeti dhe Han në bisedë telefonike

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Pavlopulos: Vetoja për hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO mbetet

Kryetari i Greqisë, Prokopis Prokopis Pavlopulos ka deklaruar se Greqia nuk planifikon ta heqë veton për  hyrjen e Maqedonisë në BE dhe NATO derisa nuk e zgjidhet çështjen e emrit,

Maqedoni 0 Comments

Mot me diell me temperaturë deri në 20 gradë Celsius

 Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Nëpër disa fushëgropa do të ketë kushte për paraqitje të

Maqedoni 0 Comments

Kocijançiq: Han në Shkup do të takohet me liderët politik

urokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, të enjten në Shkup do të takohet edhe me liderët e partive politike që fituan vend në Kuvendin e Maqedonisë. Zëdhënësja e Komisionit

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply