Zaev takohet me partnerët e koalicionit opozitarë për zgjedhjet

Zaev takohet me partnerët e koalicionit opozitarë për zgjedhjet

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka takuar partnerët e bllokut opozitarë me ‘çrast njëzëri kanë konstatuar se janë të gatshëm për zgjedhje në çdo moment dhe të bindur se do të ndodhin ndryshime, megjithatë sipas LSDM-së është obligim i të gjitha institucioneve dhe subjekteve politike në Republikën e Maqedonisë që të angazhohen për zgjedhje të lira dhe demokratike.

“Pa pastrim të listës zgjedhore nuk mund të organizohen zgjedhje të lira dhe të rregullta. Prej këtu LSDM-ja dhe partnerët e koalicionit presin vlerësim real nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, e cila bart përgjegjësi për Listë zgjedhore të besueshme. Edhe një palë zgjedhje jo të rregullta nuk do të ndodhin në Maqedoni. Opozita mbetet garanci për këtë përcaktim “, deklaroi Zoran Zaev.

Previous Prolongohet seanca për “Magjar Telekom”
Next Aeroporti i Shkupit mes 10-të më të mirave në Evropën Lindore

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Kthehen 29 milion euro në bazë të letrave me vlerë shtetërore

Ministria e Financave sot në bazë të letrave me vlerë të skaduara nga vlera ka kthyer 1,78 miliardë denarë ose 29 milionë euro. Sipas kalendarit për letra me vlerë të

Maqedoni 0 Comments

Prokuroria Speciale dorëzon ankesë për ndarje të dëshmive

“Gjykata Themelore Shkupi 1, duke vepruar me rastin e propozim akuzës së Prokurorisë Speciale për dhunë në Komunën Qendër ka sjellë vendim për ndarje të një pjese të dëshmive të

Maqedoni 0 Comments

Ja çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Në pajtueshmëri me vendimin më të ri të Komisioni Rregullator, EUROSUPER BS-95  do të shitet me çmim nga 62 den/l, ndërsa EUROSUPER BS-98 me çmim prej 64 den/l. Çmimi i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply