Ja çfarë kanë biseduar në telefon Zaev dhe Mogerini

Ja çfarë kanë biseduar në telefon Zaev dhe Mogerini

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev dje përmes telefonit ka biseduar me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini dhe e ka përsëritur qëndrimin e partisë se korniza e definuar me marrëveshjen e Përzhinës është vendimi i vetëm real i krizës së rëndë me të cilën ballafaqohet vendi ynë, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

“Republikës së Maqedonisë i nevojiten zgjedhje kredibile me listë zgjedhore të pastruar, reforma mediale dhe pa presione. Zaev e njoftoi Mogerinin se opozita nuk i tërhoqi deri më tani anëtaret e KSHZ-së për ta siguruar praninë e saj dhe kontrollin në proces dhe të parandalojë manipulime dhe keqpërdorime të mundshme”, shtohet në kumtesë.

Në këtë temë, siç njoftojnë nga LSDM-ja, do të debatohet edhe në takimin e sotëm me partnerët e koalicionit dhe propozimi i LSDM-së do të jetë kjo pjesëmarrje të vazhdojë që të parandalohen manipulime eventuale me listën zgjedhore.

Previous Grujovski i ka ndjekur prokurorët e ekipit të Janevës
Next Maqedoni, “për ta shpëtuar veten thellojnë krizën

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Zaev: Ja pse nuk e publikova përgjimin për rastin “Monstra”

Lideri i Lidhjes Socialdemokrate dhe i opozitës maqedonase Zoran Zaev , ka paralajmëruar se do të dal e vërteta për rastin e “Monstra”, që ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në Smilkovc të

Maqedoni 0 Comments

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme në pjesët jugperëndimore do të ketë borë të përkohshme me intensitet të vogël deri në mesatar, veçanërisht paradite. Pasdite vranësirat

Maqedoni 0 Comments

Shilegov: Përgjigjen e BDI-së e presim në formë të nënshkrimeve

Presim përgjigjen e BDI-së që të arrijë në formë të nënshkrimeve për marrjen e mandatit, deklaroi sot zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton Portalb.mk Në pyetjen gazetareske, si i komenton spekulimet

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply