Zaev u takua me presidentët e Sllovenisë dhe Kroacisë

Zaev u takua me presidentët e Sllovenisë dhe Kroacisë

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev bashkë me nënkryetaren e Radmilla Sheqerinska janë takuar me presidentët e Sllovenisë dhe Kroacisë, Borut Pahor dhe Kolinda Grabar-Kitaroviq. Në takim gjithashtu kanë marrë pjesë edhe ambasadorët e Sllovenisë dhe Kroacisë, Branko Rakovec dhe Danijella Brishiq, njofton Portalb.

Ashtu siç njoftojnë nga LSDM-së, në këtë takim është shprehur shqetësimi për eksalimin e krizës në vend, veçmas për veprimin e Gjorge Ivanov, që sipas LSDM-së me këtë veprim për faljen e të gjithë politikave që janë nën hetim, ka bërë grusht-shtet ndaj përparimit të Maqedonisë.

Zaev dhe Sheqrinska gjithashtu kanë theksuar se pushteti ik nga zgjedhjet fer dhe demokratike, por sipas tyre, Maqedonia patjetër duhet të mbajë zgjedhje të rregullta në të cilat nëpërmjet vullnetit të lirë, qytetarët do të fitojnë pushtet legjitim dhe përgjegjës. /Portalb

Previous Hahn: Nuk mund ta predikoj rezultatin e zgjedhjeve
Next “Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Fshatrat Malinjë dhe Brezë janë bllokuar për shkak borës

Fshati Malinjë dhe Brezë të Shkupit janë bllokuar, sepse rruga që çon në ato fshatra është e lakuar dhe ka shumë borë, deklaroi Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza –

Maqedoni 0 Comments

Sot përfundon fushata zgjedhore

Partitë dhe koalicionet që marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare sot e përfundojnë fushatën zgjedhore me prezantimin e programit të tyre zgjedhor para qytetarëve. Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), do

Maqedoni 0 Comments

Ndizet alarmi i verdhë për reshje intensive të shiut në shkup dhe rajone tjera

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike ka ndezur alarmin e verdhë në katër nga gjithsej katër rajone në vend për shkak paralajmërimeve për reshje më intensive të shiut, transmeton Shenja. Alarmi është ngritur

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply