VIDEO-DREJTPËRDREJT: Vazhdon Marshi Protestues Drejt Parllamentit (FOTO)

VIDEO-DREJTPËRDREJT: Vazhdon Marshi Protestues Drejt Parllamentit (FOTO)

Ashtu siç është paralajmëruar, protestuesit kanë nisur të tubohen para “Bit Pazarit, në Shkup, për të protestuar kundër sistemit politik në Maqedoni. /Portalb

Këshilli për organizimin e protestës përbëhet nga LR-PDSH, RDK, OVL, Illyricum Libertas dhe familjarët e të burgosurve të rastit “Monstra”

Organizatorët kanë thënë se po protestohet: Kundër obstruksioneve ndaj Prokurorisë Speciale, proceseve të montuara politike, burgosjeve të shqiptarëve, kësaj qeverisjeje,  këtij sistemi …

Nga “Bit Pazari” protestuesit do të drejtohen ka Kuvendi i Maqedonisë. /R.Vati

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Previous Koxias: Në këtë periudhë nuk do të bisedojmë për çështjen e emrit
Next Dalin rezultatet e lëndimit të Ronaldos, ja sa do të mungojë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Gjatë fundjavës 28 aksidente në Shkup, 29 persona të lënduar, automjeti special kaçubet ka larguar 123 automjete

Gjatë tre ditëve të fundit në rajonin e SPB-së Shkup kanë ndodhur 28 aksidente, në të cilat më lehtë janë lënduar 27 persona, ndërsa dy janë lënduar më rëndë…Policia e

Maqedoni 0 Comments

Padi penale kundër ELEM-it dhe drejtorëve në REK Manastir për ndotjen e mjedisit jetësor

Sektori i Punëve të Brendshme Manastir ka dorëzuar padi penale kundër Elektranave të Maqedonisë (ELEM) dhe kundër ish drejtorëve dhe udhëheqësve aktual në REK Manastir për shkak të ndotjes së

Maqedoni 0 Comments

eancë e parë e Komisionit për impiçmentin e presidentit Ivanov

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seancë duhet të mbajë Komisioni për vlerësimin e bazës së propozimit për ngritjen e procedurës për përcaktimin e përgjegjësisë së presidentit Gjorge Ivanov

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply