Prokurorja speciale Ristoska: Maqedonia ka gra të guximshme

Prokurorja speciale Ristoska: Maqedonia ka gra të guximshme

“Si grua mburrem që në tërë këtë sistem ekzistojnë gra të cilat janë të guximshme dhe veprojnë sipas ligjeve”, tha prokurorja nga Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë, Lençe Ristoska, duke theksuar se realizimi i së drejtës është ende i shtruar me frikë dhe pasiguri tek njerëzit.

Gjatë prezantimit të saj në konferencën për media shoqërore Engage 2016 në Shkup, Ristoska gjithashtu tha se edhe pse deklarohemi si një shtet demokratik, ende të drejtat e grave nuk respektohen, kurse shoqëria pret që ato të realizohen.

Duke numëruar gratë të cilat i admiron, ajo shtoi se “heroina jemi edhe ne nga PSP”, fjalim ky i cili u përkrah me duartrokitje të mëdha nga publiku.

Previous Protestoj: Sot nuk ka protesta, vazhdojmë nesër me forca të reja
Next Vazhdon peticioni i maqedonasve për tërheqjen e ambasadorit amerikan J.Baily

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Han dhe Mogerini presin formim të shpejtë të qeverisë dhe opozitë aktive

Përfaqësuesja e lartë e politikës së jashtme dhe sigurisë të BE-së Federika Mogerini dhe eurokomisari për negociata për zgjerim Johanes Han, mbrëmë vonë dolën me vlerësim pozitiv për zgjedhjet e

Maqedoni 0 Comments

Nëse nuk plotësohen kërkesat, qytetarët përsëri në protesta kundër EVN-së

“Protestat tani janë në pauzë pasi që EVN-së i kemi dhënë afat për 10 ditë që të na jep përgjigje për kërkesat që ia kemi parashtruar. Pas asaj, kur të

Maqedoni 0 Comments

Vazhdon seanca e Komisionit Kuvendor për raportin e Janevës

Komisioni Kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie mes komiteteve, sot në ora 11 do të duhet ta vazhdojë seancën për shqyrtimin e raportit gjashtë mujor të prokurores special, Katica Janeva,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply