Protestoj: Sot nuk ka protesta, vazhdojmë nesër me forca të reja

Protestoj: Sot nuk ka protesta, vazhdojmë nesër me forca të reja

Organizata qytetare “Protestoj” ka paralajmëruar se sot nuk do të ketë protest në Shkup, raporton Portalb.

“Me protesta vazhdojmë të hënën, ora 18- më shumë në numër, më të kordinuar, me forca të reja dhe energji”, qëndron në kumtesën e tyre.

Java që po kalon u shënua me protesta të njëpasnjëshme, që fillonin nga ora 18,para Prokurorisë Speciale Publike dhe mbaronin te Qeveria e Maqedonisë.

Previous Fuere: Maqedonia në krizë të thellë, BE-së i duhet të marrë qëndrim të fortë
Next Prokurorja speciale Ristoska: Maqedonia ka gra të guximshme

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Berlin, Zaev sot takohet me kancelaren gjermane Merkel

Kryeministri Zoran Zaev  sot në Berlin do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi është në suaza të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të udhëhequr nga Zaev në Gjermani.

Maqedoni 0 Comments

Vazhdojn takimet intenzive, ka filluar takimi Nimic Koxias Dimitrov

Ka filluar takimi i ministrave për punë të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias me ndërmjetësin Metju Nimic në Vjenë, transmeton Medial.mk. Ky është raundi i

Maqedoni 0 Comments

VIDEO-DREJTPËRDREJT: Vazhdon Marshi Protestues Drejt Parllamentit (FOTO)

Ashtu siç është paralajmëruar, protestuesit kanë nisur të tubohen para “Bit Pazarit, në Shkup, për të protestuar kundër sistemit politik në Maqedoni. /Portalb Këshilli për organizimin e protestës përbëhet nga

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply