Anulohet prodhimi i Golf R400 për shkak të skandalit të Volkswagen?

Anulohet prodhimi i Golf R400 për shkak të skandalit të Volkswagen?

Volkswageni se ka anuluar në momentet e fundit projektin për modelin Golf R400, për shkak të “ringjalljes” së skandalit me emetimin e gazrave.

Dy vjet më parë, Volkswagen në Panairin e Automobilave në Pekin kishte prezantuar konceptin Golf R400 që kishte më shumë se 400 kuajfuqi, nga motori 2.0-litërsh.

Atëkohë u fol për planet e gjermanëve për superveturë, por tani Automotive News raporton se këto plane janë shtyrë për shkak të skandalit me emetimin e gazrave.

VW tashmë ka publikuar se ka shtyrë disa projekte si mënyrë për të zvogëluar shpenzimet dhe për të menaxhuar më lehtë skandalin “Dieselgate”.

Gjiganti gjerman pritet që të konfirmojë këto raportime ditëve në vijim.

Previous LSDM: Politika anti- shtetërore të Nikolla Gruevskit ngufatin lirinë e mediave
Next Yjet që s’arritën ta kryejnë shkollën

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Where to Find Antivirus regarding Android Antivirus App For Android

The free model is the bit typical which is actually ok whenever you just need to have one thing straightforward so that you can scan your own personal device and

Uncategorized 0 Comments

The Definitive Choice for Business Mind That You May 3 ingredients Today

Nowadays you’ll decided your small business wants a company intelligence solution, among the very first items you are likely to need to carry out is undoubtedly obtain a device to

Uncategorized 0 Comments

Ronaldo uroi Barcelonën për titullin përmes këtij lojtari

Gazeta e njohur spanjolle Sport ka pasur sot një shkrim ku thuhej se Cristiano Ronaldo i ka shkruar mesazh Neymarit për ta uruar për triumfin e Barcelonës në La Liga.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply