Lirohen nga paraburgimi edhe të dyshuarit e rastit “Transportuesi”

Lirohen nga paraburgimi edhe të dyshuarit e rastit “Transportuesi”

Këshilli Penal e ndërpreu masën e paraburgimit për dy të dyshuar në rastin ‘Transportuesi’ dhe në vend të paraburgimit ia caktoi masën e sigurimit të prezencës, gjegjësisht konfiskimit të pasaportave, obligimit për t`u paraqitur në gjykatën në Manastir dhe ndalesën për ta lëshuar vendbanimin, transmeton TetovaSot.

Me këtë vendim, tashmë asnjë i dyshuar nga kjo lëndë nuk gjendet në paraburgim.

Vetëm sa për përkujtim, Prokuroria Speciale Publike kërkoi paraburgimin për 11 prej 22 personave të dyshuar, për shkak të keqpërdorimeve të financave për transportimin e nxënësve.

Në mesin e të akuzuarve është edhe kryetari i Manastirit, Vladimir Taleski, i cili është i falur nga presidenti Gjorgje Ivanov.

Previous Zhdukni aknet me terapinë e kripës!
Next Juventus dhe Napoli në garë për Andre Gomes

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Anulohet marrja në pyetje e 6 të punësuarve në MPB për rastin “Tortura”

Marrja në pyetje e 6 të dyshuarve të punësuar njësitin special të MPB-së “Alfa”, për rastin e Prokurorisë Speciale Publike (PSP), “Tortura“, në mesin e të cilëve është edhe i

Maqedoni 0 Comments

MAQEDONI Gjatë festave nuk do të protestohet

Lëvizja “Protestoj” vendosi që gjatë kohës së festave të mos protestojnë, por edhe përskaj këtyre paralajmërimeve, dje një grup qytetarësh u paraqitën para zyrës së Prokurorisë Speciale Publike në qendër

Maqedoni 0 Comments

Ambasada e Turqisë në Shkup reagon për situatën në Maqedoni

Ambasada e Republikës së Turqisë në Maqedoni përmes një njoftimi është shprehur se Turqia nga afër ndjek situatën në vend me të cilën ka lidhje të rrënjosura historike, raporton Anadolu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply