Njihuni me super jahtin luksoz që shndërrohet në nëndetëse

Njihuni me super jahtin luksoz që shndërrohet në nëndetëse

Kjo është tendenca më e fundit: super jahtet që shndërrohen në nëndetëse.

Aktualisht janë prodhuar 5 të tillë.

Ato janë të pajisura me dhoma më pamje nga deti, kinema, ashensor, bibliotekë dhe tarracë private dhe vend për uljen e helikopterit, përcjell Tema.

 

Kompania prodhuese thotë se janë respektuar standardet e sigurisë së marinës amerikane.

Previous Yjet që s’arritën ta kryejnë shkollën
Next Historia e berberit multimilioner, që shkon në punë me Rolls Roys

About author

You might also like

Kuriozitete 0 Comments

Mikro jetesa në SHBA (Foto)

Në vitet e kaluara, lëvizja “shtëpitë e vogla”, apo mikro jetesa po zhvillohet, shkruan The Independent. Veçanërisht në veriperëndim të SHBA-ve, koncepti përfshin refuzimin e nocionit se e madhja është

Kuriozitete 0 Comments

Biçikleta që mund të fluturojë (Video)

Colin Furze, ish hidraulik ka ndërtuar një pajisje të njohur si ‘hoverbike’, e cila është në formën e biçikletës, por që mund edhe të fluturojë. Furze e ka ndërtuar pajisjen

Kuriozitete 0 Comments

Në lartësinë e luksit: Hoteli super-luksoz me katër rrota! (Foto)

Me ngrohje poshtë, banjë dhe një krevat dopio të gjerë, ky “hotel veturë” vlerësohet të jetë lartësia e luksit, përcjell Telegrafi. Me një kuzhinë mirë të pajisur, një çati prej xhami,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply