Prince refuzoi këngën me reperin për shkak të fjalës fyese – s’ia lejonte besimi i tij

Prince refuzoi këngën me reperin për shkak të fjalës fyese – s’ia lejonte besimi i tij

Reperi i njohur amerikan, The Game, ka treguar ka pasur mundësi të realizojë një këngë me legjendën e muzikës, Prince, por gjithçka kishte dështuar për shkak të një fjale fyese në tekst.

Jayceon Terrell Taylor (emri i vërtetë i The Game) ka treguar se ata kishin planifikuar një këngë së bashku, por ylli i ndjerë kishte refuzuar për shkak të tekstit.Doja që të bënim një këngë dhe ai ishte pro. Ai dëgjoi këngën dhe aty ishte një fjalë fyese në të dhe më tha: ‘Nuk mund ta bëj. Është një fjalë fyese në të’”.

 

“Prince ishte pjesë e religjionit Dëshmitar i Jehovait dhe e refuzoi. Nuk e bëmë këngën, sepse më duhej patjetër ajo fjalë. Definitivisht më duhej”, ka thënë The Game për TMZ.

Më 21 prill, krijuesi i “Purple Rain” u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Minneapolis. Ai vdiq në moshën 57-vjeçare.

Previous Pas 27 viteve ribashkohet grupi legjendar i hip-hopit
Next Sot do të mbahet protesta në nëntë qytete të vendit

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Capital T publikon bashkëpunimin me Granit Dergutin

Capital T sapo ka publikuar videoklipin e tij më të ri në bashkëpunim me këngëtarin Granit Derguti. “Thirrem telefon” mban titullin kënga, e cila është me tekst dhe muzikë nga

Showbiz 0 Comments

Ardian Bujupi dhe Dalool publikojnë këngën “Na jena njo”

Ardian Bujupi dhe Dj Dalool kanë publikuar këngën e tyre të shumëpritur “Na jena njo”. Për muzikën e këngës është përkujdesur vetë DJ Dalool me bashkëpuntorin e tij Avaxus dhe

Showbiz 0 Comments

“Bonbon”, kënga e parë shqiptare me një milion pëlqime në YouTube (Video)

Tashmë të gjithë janë në dijeni për suksesin e padisktutueshëm të këngës “Bonbon”, të cilën e interpreton artistja kosovare Era Istrefi. Kjo këngë fillimisht mori miliona klikime në YouTube, ndërsa

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply