Spasovski: Në listën zgjedhore janë shtuar 5000 persona

Spasovski: Në listën zgjedhore janë shtuar 5000 persona

Në vend që të kemi pastrim të listës zgjedhore, kemi 5.000 persona të shtuar në listën zgjedhore. Kështu tha ministri i brendshëm Oliver Spasovski, gjatë emisionit “Rruga e re” që transmetohet në televizionin Shenja.

Spasovski tha se gjatë kontrolleve të të dhënave që janë kërkuar nga KSHZ, për rreth 18.500 persona ka rezultuar që nuk kanë dokumentacionin e nevojshëm që siguron një bazë për dhënien e dokumenteve të identifikimit. Ai gjithashtu tha se pikërisht në këtë çast janë paraqitur përçarjet brenda MPB-së, pasi Çavkov kishte insistuar që të nënshkruhet një raport ku nuk do të haseshin parregullsi. Spasovski gjithashtu sqaroi se puna në Ministrinë e Punëve të Brendshme që kërkohej nga KSHZ-ja është bërë nën presion të jashtëzakonshëm kohor, duke bërë që të bie edhe cilësia e punës.

Si përfundim nga e gjithë situata e krijuar, ministri i brendshëm Oliver Spasovski tha se përfundimisht Maqedonia nuk është e gatshme që të mbajë zgjedhje më 5 qershor.

Previous Aron: Lista zgjedhore nuk ka gjasa të pastrohet deri më 5 qershor
Next Bruksel, Sheqerinska në takim urgjent me Hovit

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, benzinat shtrenjtohen, dizeli lirohet

Benzinat prej sonte në mesnatë shtrenjtohen për gjysmë denarë, ndërsa dizeli dhe ekstra vaji i lehtë për amvisëri lirohen për një denarë, vendosi sot Komisionit Rregullativ për Energjetikë. Çmimi i

Maqedoni 0 Comments

Zoran Bozhinovski mbrëmë u ekstradua në Maqedoni

Gazetari dhe pronari i portalit “Burevesnik”, Zoran Bozhinovski, i cili dje u arrestua në Novi Sad nga autoritetet serbe, mbrëmë rreth orës 21:30 është ekstraduar në Maqedoni, kanë konfirmuar nga

Maqedoni 0 Comments

Sela ftesë BESËS: Bashkëpunim pa asnjë kusht

Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela theksoi në debatin Click Plus në TV21 se është i hapur për koalicionim me gjitha partitë opozitare, duke vënë theksin tek Lëvizja BESA. “Jemi të interesuar për

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply