Biçikleta që mund të fluturojë (Video)

Biçikleta që mund të fluturojë (Video)

Colin Furze, ish hidraulik ka ndërtuar një pajisje të njohur si ‘hoverbike’, e cila është në formën e biçikletës, por që mund edhe të fluturojë.

Furze e ka ndërtuar pajisjen në shtëpinë e tij dhe tani për herë të parë e ka hedhur për testim, që ka rezultuar e suksesshme .

‘Hoverboards’ kanë bërë bujë që nga krishtlindjet e kaluara, të cilat janë përkrahur edhe nga të famshmit.

 

Kjo është pajisja e parë e këtij lloji, e cila falë ndërtimit të saj, arrin edhe të fluturojë.

Në një video të publikuar në youtube, Furze tregon se nuk ka kualifikime inxhinierie apo përvojë të fluturimit, por është i impresionuar me krijimin e tij.

“Më në fund, ideja ime e çmendur është realizuar në realitet, por kjo gjë tregon se gjërat e reja mund të çojnë në rezultate të mahnitshme.

Kjo nuk është shpikja e parë e çuditshme e tij, pasi që Furze ka rekordin botëror në Guinnes për karrocën më të shpejtë në botë.

Previous Ish-pjestarët e UÇK-së paralajmërojnë grevë urie në burgjet e Maqedonisë
Next Prokuroria ka urdhëruar analiza të reja për rastin Krpaç

About author

You might also like

Kuriozitete 0 Comments

Nuk duhet të humbisni qiellin më spektakolar të shekullit!

Mbrëmjet e 13-të dhe 14-të nëntorit priten të jenë më të shndritshmet në 70-të vitet e fundit, pasi hëna do të jetë më e madhe dhe më e shndritshme se

Kuriozitete 0 Comments

10 mënyrat që ta dalloni mjaltin e vërtetë natyror

Mjalti është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe ka veti antiinflamatore. Me ndihmën e këtyre 10 truqeve zbuloni se cili është mjalti i vërtetë. 1. Merrni pak mjaltë dhe fërkojeni

Kuriozitete 0 Comments

Njihuni me super jahtin luksoz që shndërrohet në nëndetëse

Kjo është tendenca më e fundit: super jahtet që shndërrohen në nëndetëse. Aktualisht janë prodhuar 5 të tillë. Ato janë të pajisura me dhoma më pamje nga deti, kinema, ashensor,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply