Kriza politike, ndërkombëtarët mesazh të ri partive

Kriza politike, ndërkombëtarët mesazh të ri partive

Eurokomisioneri Johanes Han dhe tre eurodeputetën, nëpërmjet ambasadorit të BE-së Aivo Orav, kanë dërguar një mesazh për katër partitë politike nëpërmjet të cilit, siç mëson Alsat M, kanë kërkuar zbutjen e qëndrimit të partive për negociata të reja mes tyre.

Këtë e konfirmoi edhe zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani i cili tha se partia e tij pret që javën e ardhshme të kristalizohen qëndrimet e të gjitha partive dhe të gjendet një qëndrim i përbashkët për tejkalimin e krizës. “Kjo letër është në kuadër të komunitetit ndërkombëtar që partitë të tejkalojnë vetveten dhe të pranojnë kompromisin për një dalje të përbashkët nga kriza. Ne ende mbetemi në qëndrimin që dalja nga kriza kërkon zgjidhje konsensuale në pajtim të të gjitha partive politike. Për shkak të festave është shtyrë ky vendim për javën e ardhshme mirëpo sidoqoftë java e ardhshme është e fundit që partitë të dalin me qëndrim rreth daljes nga kjo krizë”, deklaroi Bujar Osmani, BDI

Previous Ramush Haradinaj ka vetëm një qëllim
Next Maqedonia e shënon Ditën ndërkombëtare të punës

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

eancë e parë e Komisionit për impiçmentin e presidentit Ivanov

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seancë duhet të mbajë Komisioni për vlerësimin e bazës së propozimit për ngritjen e procedurës për përcaktimin e përgjegjësisë së presidentit Gjorge Ivanov

Maqedoni 0 Comments

LSDM: Stavreski i detyron qytetarët me 4.3 milion euro të reja borxh

Përderisa Maqedonia është në këmbët pasi shoqata e kriminelëve të kryetarit Ivanov i fali nga krimet që kanë bërë 10 vitet e fundit, Stavreski i obligon qytetarët me 4.3 milionë

Maqedoni 0 Comments

Zvërlevski dhe Ushkovski përpara zgjedhjeve ua kanë rritur rrogat gjykatësve dhe prokurorëve

Gjykatësve dhe prokurorëve në Maqedoni, para zgjedhjeve u janë rritur rrogat për 35%. Kështu që rroga mesatare e gjykatësve është mbi 1.000 euro, ndërkaq tani do të arrijë deri, rreth

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply