Reali pa tre super yje kundër Sociedadit

Reali pa tre super yje kundër Sociedadit

Real Madrid do të luajë gjatë fundjavës si mysafirë i skuadrës së Real Sociedadit.

Edhe në këtë takim do të mungon Critstiano Ronaldo, i cili pësoi një lëndim kundër Villarealit.

Por, sot është konfirmuar se edhe Karim Benzema nuk do të paraqitet kundër skuadrës baske, transmeton Telegrafi.

 

Trajneri i Los Blancos, Zinedine Zidane ka vendosur ta pushoj edhe mesfushorin gjerman, Toni Kross.

Mbetet të shihet nëse Ronaldo dhe Benzema do të jenë të gatshëm të paraqiten në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, e cila do të zhvillohet gjatë javës së ardhme në stadiumin Santiago Bernabeu.

Previous Zyrtare: Juventusi nënshkruan me këtë lojtar
Next Azem Sylës i janë konfiskuar pronat e dyshimta

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Milan afër transferimit të Sosas

Raporte të shumta pohojnë se Milani janë afër me ish-mesfushorin e Napolit tani i Besiktasit, Jose Sosa. Reprezentuesi argjentinas ka nënshkruar një kontratë katër-vjeçare me Napolit në vitin 2010, por

Uncategorized 0 Comments

Ana emocionuese e futbollit: Fëmija portugez ngushëllon tifozin francez (Video)

Tifozët francezë nuk e kanë pritur aspak mirë humbjen e kombëtares së tyre në finale të ‘Euro 2016’. Franca konsiderohej favorit përballë Portugalisë dhe gjithçka ishte bërë gati për festë.

Uncategorized 0 Comments

Arsenali çmendet për Moratan

Arsenali nuk është dorëzuar për sulmuesin e Juventusit, Alvaro Moratan. Morata që është në pronësi të Juventusit, ka një klauzolë për tu kthyer në Real Madridi dhe topçinjtë dëshirojnë ta

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply