Nesër protestë e madhe në burgjet e Maqedonisë

Nesër protestë e madhe në burgjet e Maqedonisë

Në të gjitha burgjet e Maqedonisë, më 5 maj do të protestohet në shenjë revolte për shkak se presidenti Gjorge Ivanov nuk ka vendosur në lidhje me kërkesën e mijëra të burgosurve të jenë të falur, ashtu siç bëri me politikanët. Protesta e të burgosurve do të pasohet nga të afërmit e tyre dhe OJQ-të ku do të protestojnë jashtë burgjeve, njofton Alsat-m.

Sipas avokatit Zvonko Davidoviq, të burgosurit janë të revoltuar për shkak të standardeve të dyfishta, sepse presidenti nuk ka pranuar të bëjë falje kolektive për të burgosurit dhe nuk ka shqyrtiar kërkesën e mijëra të burgosurve, kurse në masë të madhe u falën politikanët.

Previous KSHZ do t’i kontrollojë votuesit nga Shqipëria të “paketuar” në banesa nëpër Maqedoni
Next “Revolucioni Laraman”, protesta në 7 qytete të Maqedonisë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

“Civil”: Falje e turpshme! Ivanov, largohu!

“Gjorge Ivanov proklamoi se ka dorëzuar akt të përgjithshëm për të ndërprerë të gjitha procedurat penale kundër individëve nga pushteti dhe opozita, gjoja si mënyrë për të dalë nga kriza politike,

Maqedoni 0 Comments

KSHZ sot do të njoftojë për mënyrën e kontrollimit të listave në terren

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot do të shpallë mënyrën e kryerjes së kontrolle në terren të të dhënave që dalin nga raporti i listave të kryqëzuara në bazë të

Maqedoni 0 Comments

Nesër raporti i KE-së për Maqedoninë, pritet rekomandim i ri i kushtëzuar

SHKUP- Komisioni Evropian nesër do të publikojë raportet më të reja të progresit për vendet-kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian në procesin e zgjerimit, mes tyre edhe Republika e Maqedonisë.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply