Deri të premten marrëveshja për shtyrjen e zgjedhjeve në shtator ose tetor

Deri të premten marrëveshja për shtyrjen e zgjedhjeve në shtator ose tetor

Katër partitë kryesore politike deri të premten do të arrijnë zgjidhje për shtyrjen e zgjedhjeve për në shtator ose tetor. Kjo bëhet e ditur nga portali Plusinfo nga burime partiake.
Propozimi do të rrjedhë nga njëra parti politike nënshkruese e Marrëveshjes së Përzhinës, e cila do të shtrojë në tryezë shtyrjen e zgjedhjeve dhe jo mbajtjen e tyre më 5 qershor, por edhe heqjen e vendimit të faljes nga presidenti Ivanov.
Katërshja e partive po shqyrton disa propozime dhe opsione për zgjidhjen e krizës dhe arritjen e një kompromisi.

Previous Fuere: Qeveria e Maqedonisë po shkel të drejtat e njeriut
Next Edhe Turqia pa viza! Përdori “refugjatët” në këmbim të liberalizimit

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Vendimin për shpërbërjen e Kuvendit Veljanovski do ta nënshkruaj më 15 prill

Kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovsi, vendimin për shpërbërjen e Kuvendin do ta nënshkruaj më 15 prill. Ashtu siç thuhet në kumtesën e kabinetit të Veljanovskit, ky vendim është sjellë që

Maqedoni 0 Comments

Në Gjykatën Penale në Shkup mbahen seancat për lëndët “Tenderët” dhe “Transportuesi”

Në Gjykatën Penale të Shkupit do të mbahen seancat e radhës për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PS), “Tenderët” dhe “Transportuesi”, përcjell Telegrafi Maqedoni. Lënda “Tenderët” ka të bëjë me

Maqedoni 0 Comments

Vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej i mbyllur

Për shkak të grevës së bujqve grekë, vendkalimi kufitar Evzoni edhe më tej është i mbyllur për qarkullim. Vendkalimet Mexhitlia (Manastir) dhe Dojran janë të hapura për qarkullim për çfarëdo

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply