Dy ish-presidentët Bush: Nuk e mbështesim Trumpin

Dy ish-presidentët Bush: Nuk e mbështesim Trumpin

Ish-presidentët George H. W. Bush dhe i biri George W. Bush janë distancuar nga Donald Trump.

Në fakt, dy ish-banorët e Shtëpisë së Bardhë e kanë përjashtuar mbështetjen për kandidatin republikan në garën e tij për presidencën amerikane.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta amerikane Texas Tribune, sipas së cilës Bushët kanë ndërmend të qëndrojnë në heshtje gjatë fushatës në të cilën duket se biznesmeni do të përballet me demokraten Hillary Clinton.

Previous Jep dorëheqje kryeministri Ahmet Davutoglu
Next KSHZ i pret listat, liderët të pavendosur, partitë kalkulojnë

About author

You might also like

Shpërthim tjetër në Bruksel, kësaj radhe në stacionin e trenave (Foto)

Në stacionin e trenave në Bruksel, ka ndodhur një shpërthim tjetër.Vendi i shpërthimit është afër institucioneve të BE-së.   Pak orë më parë ndodhën dy shpërthime të njëpasnjëshme në aeroportin 

​Kriza në Siri OKB: Rusia dhe SHBA të ndihmojnë në bisedimet për paqe

I deleguari special i OKB-së për zgjidhjen e konfliktit të Sirisë, Staffan De Mistura, i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë që të përdorin influencën e tyre në

Man Hee Lee nderohet me çmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”

Man Hee Lee, kryetari i organizatës joqeveritare për paqë dhe kulturë në botë është nderuar me cmimin “Mahatma Gandhi për paqë pa dhunë”. Ceremonia e ndarjes së cmimit u mbajt

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply