Dy ish-presidentët Bush: Nuk e mbështesim Trumpin

Dy ish-presidentët Bush: Nuk e mbështesim Trumpin

Ish-presidentët George H. W. Bush dhe i biri George W. Bush janë distancuar nga Donald Trump.

Në fakt, dy ish-banorët e Shtëpisë së Bardhë e kanë përjashtuar mbështetjen për kandidatin republikan në garën e tij për presidencën amerikane.

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta amerikane Texas Tribune, sipas së cilës Bushët kanë ndërmend të qëndrojnë në heshtje gjatë fushatës në të cilën duket se biznesmeni do të përballet me demokraten Hillary Clinton.

Previous Jep dorëheqje kryeministri Ahmet Davutoglu
Next KSHZ i pret listat, liderët të pavendosur, partitë kalkulojnë

About author

You might also like

Sërish sulme në Irak

  Zyrtarët irakianë kanë njoftuar për dy sulme vetëvrasëse të njëpasnjëshme në një stacion policor në Bagdad, ku mbetën të vrarë të paktën dy policë. Sulmi i sotëm vjen një

Turqia diskuton heqjen e imunitetit për deputetët

Një komision parlamentar në Turqi ka nisur të shqyrtojë një propozim të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim, e cila ka pushtetin, për t’iu hequr ligjvënësve imunitetin nga ndjekja penale. Ky

HWPL shënon 2 vjetorin e Aleancës botërore për paqë dhe religjion

   Organizata joqeveritare HWPL – do të festoj përvjetorin e dytë të Aleancës botërore për paqë dhe religjion.Dy vjet më parë ish presidentë dhe presidentë të shumë vendeve nëpër botë,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply