FRODEM: Qeveri teknike prej ekspertëve për shpëtimin e Maqedonisë

FRODEM: Qeveri teknike prej ekspertëve për shpëtimin e Maqedonisë

“Dalja nga kriza është e mundshme vetëm me kyçjen e “elementit të pestë”, potencialin, qytetar, profesional dhe ekspert të vendit, gjegjësisht formimin e Qeverisë-teknike eksperte”, kështu vlerëson partia FRODEM, transmeton Portalb.

Sipas tyre, kjo qeveri në një afat të shkurtër prej më së paku 1 vjetësh do të duhet t’i realizojë tre gjëra themelore – kthimin e stabilitetit juridik dhe financiar dhe paratë e vjedhura, hyrje të shpejtë në BE dhe NATO dhe departizim të shpejtë të institucioneve.

Sipas kësaj partie, kjo Qeveri e re teknike prej ekspertëve duhet të jetë përpunim efikas dhe efektiv i Qeverisë ekzistuese. /Portalb

Previous Të burgosurit sot protestojnë, kërkojnë zvogëlim të dënimit për 30%
Next Makineria gjermane përvesh duart për Maqedoninë, çfarë pritet?

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Numri i viktimave nga vërshimet në Maqedoni shkon në 22, gjendet kufoma e 11 vjeçarit

Njëmbëdhjetë vjeçari Ivan nga Stajkovci i raportuar si i humbur, konfirmohet se është gjetur i vdekur, njoftojnë nga policia, transmeton Telegrafi Maqedoni. Sipas të dhënave të fundit, ka gjurmë dhe

Maqedoni 0 Comments

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Nga mesnata e sotme, benzina do të shtrenjtohet për 2.5 denarë/litër, kurse dizeli dhe vaji extra i lehtë për amvisëri do të shtrentjohet për 2 denarë/litër, përcjell Telegrafi Maqedoni.Kështu ka

Maqedoni 0 Comments

Rasti “TNT”, ja si u shemb kompleksi banesor “Kosmos” (VIDEO)

Prokuroria Publike Speciale (PSP), sot e ka hapur lëndën “TNT”, e cila ka të bëjë me shembjen e objektit “Kosmos” në pronësi të Fijat Canoskit. Ashtu siç ka deklaruar prokurorja Fatime Fetai,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply