Kapen të ”paketuar” 30 migrantë në kamion Mercedes, shoferi arratiset

Kapen të ”paketuar” 30 migrantë në kamion Mercedes, shoferi arratiset

Është arrestuar një person i cili është i dyshuar për transport të paligjshëm të 30 migrantëve që janë zbuluar në një automjet, shoferi i të cilit është arratisur.

 

Policia informon se mbrëmë në ora 11,10, nga ana e zyrtarëve policorë në afërsi të tuneleve në autostradën Demir Kapi – Veles, është vërejtur një automjet transportues i llojit „Mercedes“ i drejtuar nga Lj.M. (23) nga fshati Tanushec – Shkup, i cili në shenjën e dhënë për ndalim të automjetit ka vazhduar të lëviz dhe pas disa kilometrash e është ndaluar dhe më pas shoferi R.J. (20) nga Shkupi është dhënë në arrati. Nga masat e ndërmarra, Lj.M. është arrestuar, ndërsa R.J. ia ka dalë të ik. Nga kontrolli i automjetit në të cilën në hapësirën për mallra janë gjetur 30 emigrantë nga Afganistani, Iraku dhe Kongo, të cilët janë shoqëruar në stacionin policor – Negotinë. Janë duke u ndërmarrë masa për gjetjen e R.J. dhe zbardhjen e plotë të rastit, njoftojnë nga policia

Previous Pse duhet të hani sa më shumë qershi?
Next “Lagjja e Trimave”, familjarët në heshtje e fillojnë marshin përkujtimor (FOTO)

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

LIVE – “Fortesa”, 5 persona i kanë shkaktuar dëm RM-së 10 milionë euro (VIDEO)

Ashtu siç njoftoi, prokurorja speciale, Katica Janeva, “Fortesa” është lënda e tretë e PSP-së, që ka të bëjë me përgjimet e paautorizuara dhe të paligjshme, raporton Portalb. “Bëhet fjalë për

Maqedoni 0 Comments

MPB: Janë identifikuar personat të cilët e kanë hapur derën e hyrjes kryesore të Kuvendit

MPB Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike në mënyrë plotësuese ka dorëzuar tre njoftime të posaçme rreth njohurive të hetimit për disa persona nga ngjarjet e hyrjes së dhunshme të

Maqedoni 0 Comments

Raiola: Juventusi në pritje për Donnarumman

Juventus është duke u përgatitur që ta blejë portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma për ta zëvendësuar Gianluigi Buffonin.  Sipas Gazzetta dello Sport, Milan po projekton një kontratë të re për

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply