Kapen të ”paketuar” 30 migrantë në kamion Mercedes, shoferi arratiset

Kapen të ”paketuar” 30 migrantë në kamion Mercedes, shoferi arratiset

Është arrestuar një person i cili është i dyshuar për transport të paligjshëm të 30 migrantëve që janë zbuluar në një automjet, shoferi i të cilit është arratisur.

 

Policia informon se mbrëmë në ora 11,10, nga ana e zyrtarëve policorë në afërsi të tuneleve në autostradën Demir Kapi – Veles, është vërejtur një automjet transportues i llojit „Mercedes“ i drejtuar nga Lj.M. (23) nga fshati Tanushec – Shkup, i cili në shenjën e dhënë për ndalim të automjetit ka vazhduar të lëviz dhe pas disa kilometrash e është ndaluar dhe më pas shoferi R.J. (20) nga Shkupi është dhënë në arrati. Nga masat e ndërmarra, Lj.M. është arrestuar, ndërsa R.J. ia ka dalë të ik. Nga kontrolli i automjetit në të cilën në hapësirën për mallra janë gjetur 30 emigrantë nga Afganistani, Iraku dhe Kongo, të cilët janë shoqëruar në stacionin policor – Negotinë. Janë duke u ndërmarrë masa për gjetjen e R.J. dhe zbardhjen e plotë të rastit, njoftojnë nga policia

Previous Pse duhet të hani sa më shumë qershi?
Next “Lagjja e Trimave”, familjarët në heshtje e fillojnë marshin përkujtimor (FOTO)

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Ministri Kuçi në takim të Këshillit Ministror të Komunitetit të Energjetikës

Këshilli i Ministrave të Komunitetit të Energjetikës në takimin e sotëm votoi listë të projekteve të përbashkëta në infrastrukturën energjetike, si dhe për direktivat evropiane në pjesën e mjedisit të

Maqedoni 0 Comments

Rasti “TNT”, ja si u shemb kompleksi banesor “Kosmos” (VIDEO)

Prokuroria Publike Speciale (PSP), sot e ka hapur lëndën “TNT”, e cila ka të bëjë me shembjen e objektit “Kosmos” në pronësi të Fijat Canoskit. Ashtu siç ka deklaruar prokurorja Fatime Fetai,

Maqedoni 0 Comments

Plot 37.505 fletëvotime të pavlefshme dolën në zgjedhjet e djeshme

Dalin statistikat e fundit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve të Maqedonisë për votimin e djeshëm. Numri i përgjithshëm i zgjedhësve të regjistruar në Listën zgjedhore: 1.784.416 Numri i përgjithshëm i

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply