Noizy merr kreun në Top List

Noizy merr kreun në Top List

Ndryshimet nuk kanë të sosur në klasifikimet javore të “Top List”, por e vetmja gjë që s’ndryshon këtë javë është që majën e hit-listës e zotërojnë meshkujt.

Ledri Vula lëshon “fronin e mbretit” dhe pozicionohet në vendin e dytë me “King”. I pari është sërish Noizy, me “Grande”; Duda dhe Gold AG fitojnë dy pozicione dhe renditen të tretët me “Hajde”.

E vetmja hyrje e re e javës është kënga e sapo publikuar e Capital T dhe Granit Dergutit, me titull “Thirrëm n’telefon” që renditet në vendin e 18-të, transmeton TCH.

 

Humbësit e mëdhenj të klasifikimit javor janë DJ Dalool dhe Ardian Bujupi, të cilët nuk janë më pjesë e listës; NRG Band dhe DJ Aldo zbresin 13 pozicione më poshtë, duke prekur vendin e 16-të. Të njëjtin fat ka pësuar dhe “Ajo” e Brunos, që javën e shkuar ishte në vendin e dytë.Ky është klasifikimi zyrtar për javën e 22-të të “The Top List”, Top Awards:

1. Noizy – Grande
2. Ledri Vula – King
3. Gold AG ft. D.U.D.A. – Hajde
4. Noizy ft. Varrosi – Shut the place down
5. Alban Skenderaj – Une dhe Ti
6. Era Istrefi – Bonbon
7. Mc Kresha ft Gjurmet – Era
8. Capital T – Hitman
9. Ledri Vula – SRMN
10. Enca – Dreq
11. Nora Istrefi – Sa t’kom dasht
12. 2Ton – Ta fali jeten
13. 2Po2 ft. Flori – Gone Girl
14. Kida ft. Ermal Fejzullahu – Mi Amore
15. Bruno – Ajo
16. Nrg Band ft. Dj Aldo – Mos u ndal
17. Dhurata Dora – Numrin e Ri
18. Capital T ft. Granit Derguti – Thirrem n’telefon
19. Dafina Zeqiri ft. Mixey – Liri
20. Alban Ramosaj – A me Do

Previous E gjithë bota përdor këngën e Erës për të kërcyer
Next Nga këta telefona të vjetër, mund të përfitoni mjaftë para (Foto)

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Fjolla Morina së shpejti me këngë të re, a do të konkurrojë në “Kënga Magjike”? (Foto)

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, së fundmi është mjaft e angazhuar me spektaklit “Dance with me 3”, ku nga java në javë po sjell performanca nga më të ndryshmet. Por,

Showbiz 0 Comments

Ndryshon data e publikimit të albumit të MC Kreshës dhe Lyrical Son, vjen më herët se është planifikuar

Korriku ishte muaji paralajmërues për albumin “Rapsodët n’rap t’sotit” të Mc Kreshës dhe Lyrical Son.Megjithatë, adhuruesit e muzikës së dyshes nuk do të duhet të presin edhe një muaj pasi

Showbiz 0 Comments

Rikthehet në YouTube videokënga e Leonora Jakupit (Video)

Është rikthyer në kanalin muzikor video e këngës së Leonora Jakupit. Bëhet fjala për projektin e fundit që e ka sjell single “S’e ndaloj”. Kënga kur u publikua kishte marrë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply