Bejli: Vazhdojnë përpjekjet për dalje nga kriza

Bejli: Vazhdojnë përpjekjet për dalje nga kriza

Ambasadori i SHBA-së, Xhejs Bejli në pyetjen nëse ka afrim të qëndrimeve mes partive dhe se ambasadorët a janë duke zhvilluar bisedime me partitë, është përgjigjur duke thënë se përpjekjet për dalje nga kriza po vazhdojnë, njofton Tv Shenja.

“Së bashku me kolegun tim nga delegacioni i BE-së, kontaktojmë më partitë dhe punojmë me ta për gjetjen e zgjidhjes për dalje nga kriza politike. Përkushtimi jonë është i fuqishëm dhe vazhdojmë të punojmë edhe më tej”, ka thënë ambasadori Bejli.

Previous Xhudistja Rexhepi në takim me Agjencinë e Rinisë dhe Sportit
Next Investon rreth 34 mijë euro për ta ndryshuar tërësisht “bubën” (Foto)

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

BDI: Nëse s’ka zgjedhje më 5 qershor, e kthejmë Qeverinë me VMRO-DPMNE

Në rast se nuk ka marrëveshje midis VMRO-DPMNE dhe LSDM, për BDI më konkret është opsioni i kthimit të Qeverisë së Gruevskit dhe Ahmetit dhe mbajtjes së zgjedhjeve në vitin

Maqedoni 0 Comments

Deri të premten marrëveshja për shtyrjen e zgjedhjeve në shtator ose tetor

Katër partitë kryesore politike deri të premten do të arrijnë zgjidhje për shtyrjen e zgjedhjeve për në shtator ose tetor. Kjo bëhet e ditur nga portali Plusinfo nga burime partiake.

Maqedoni 0 Comments

Një ditë pas marrëveshjes, partitë ngecin në lidhje me Listën Zgjedhore

Një ditë pas marrëveshjes partitë kanë ngecur rreth detajeve në lidhje me Listën Zgjedhore, njofton Portalb. Koordinimi në Kuvend në të cilën duhej të precizohet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply