Vendosja e kamerave në auto shkolla, kandidatët thonë se janë nën presion

Vendosja e kamerave në auto shkolla, kandidatët thonë se janë nën presion

Kamerat vazhdimisht xhirojnë veturat e auto shkollave, gjatë mbajtjes së orëve të vozitjes nga kandidatët për patentë shoferi. Materialet e incizuara prej 40 minutave vozitje me kandidatët duhet të barten tek arkivi i auto shkollës. Nëse kandidatët gjatë vozitjes nuk arrijnë në kohën e caktuar, atëherë ato orë të mbajtura nuk vlejnë, dhe duhet të përsëriten, njofton TV21.

Reagojnë edhe instruktorët, të cilët thonë se shpesh kanë probleme me kamerat, pasi që ato shkyçen në rrugë me gropa.

“Jemi nën presion të madh me vendosjen e kamerave, si ne instruktorët, ashtu edhe kandidatët. Ajo shpesh tërheq vëmendjen derisa jemi duke vozitur, ndërsa ndodhë që ato shpesh të shkyçen nëpër rrugët e pa ndërtuara mirë dhe për këtë nëse shkyçet, atëherë ora e vozitjes mund të dështojë”, tha Elizabeta Taskovska, Instruktore.

Transferimi i materialeve të regjistruara bëhet përmes kartelave, të cilat arkivohen në arkivin e autoshkollës. Sipas ligjit, të gjitha regjistrimet duhet të ruhen 20 ditë nga dita

Previous Nuk dihet rrjedha e bisedimeve për dalje nga kriza në Shkup
Next Xhudistja Rexhepi në takim me Agjencinë e Rinisë dhe Sportit

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Bruksel, Sheqerinska në takim urgjent me Hovit

Nënkryetarja e partisë opozitare LSDM, Radmilla Sheqerinska, sot është për vizitë në Bruksel ku ka takim me eurodeputetin Riçard Hovit, njofton Portalb. Takimi nuk është i lajmëruar, ndërkaq eurodeputeti britanik

Maqedoni 0 Comments

#Protestoj, vazhdon “Revolucioni Laraman”

Lëvizja Civile #Protestoj, vazhdon sot me protestën e 13 me radhë të njohur si “Revolucioni laraman”. Si zakonisht, protesta do të fillojë në ora 18:00, me tubim përpara objektit të

Maqedoni 0 Comments

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare në maj të 2017, në pako me ato lokale ?

Zgjedhjet e ardhshme parlamentare pritet të mbahen në pako me ato lokale nga mesi i vitit të ardhshëm. Lajmi mësohet nga burime diplomatike për agjencinë e lajmeve INA. Siç mësohet,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply