Eurovisioni pishman: Shqipëria do të përjashtohet nëse valëvitet flamuri i Kosovës!

Eurovisioni pishman: Shqipëria do të përjashtohet nëse valëvitet flamuri i Kosovës!

Unioni i Transmetuesve Evropianë (EBU) ka vendosur ta përjashtojë Armeninë nga festivali evropian i muzikës.

E gjithë kjo pasi përfaqësuesit e këtij shteti valëviten flamurin e ashtuquajturit Republika e Nagorno Karabakh.

Ky shtet nuk është e pranuar nga shtetet e Bashkimit Evropian, por as nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, transmeton Telegrafi.

 

Vlen të theksohet se për këtë krahinë ka disa vite që janë në konflikt të heshtur shteti armen me me Azerbajxhanin.

Gjithashtu organizatorët e festivalit kanë paralajmëruar edhe përfaqësuesen e Shqipërisë që të mos përdorë flamurin e Kosovës sepse do ta ketë fatin e njëjtë si Armenia.

Kujtojmë se Eneda Tarifa me këngën “Përralla”, do të prezantojë Shqipërinë në festivalin evropian të muzikës, i cili po mbahet në Stockholm të Suedisë. /Telegrafi/

Previous Ivanov kërkon dëmshpërblim për 7.000 euro më shumë!
Next Sërish sulme në Irak

About author

You might also like

Showbiz 0 Comments

Capital T ju fton ta deshifroni titullin e këngës së tij të re (Foto)

Reperi Capital T ka bërë të ditur se shumë shpejt do të lansojë këngën e tij të re.Ai ka ftuar fansat që të deshifrojnë një kod numerik, për të gjetur

Showbiz 0 Comments

Diçka po zijnë Xhensila, Capital T dhe Mixey

Janë vazhdimisht të angazhuar në këngë të reja e koncerte pafund. Por duket se tashmë kanë vendosur që talentin e tyre ta shkrijnë në një dhe publikut shqiptar ti ofrojnë

Showbiz 0 Comments

Era Istrefi triumfon në EBBA, artistja e re evropiane më e suksesshme e vitit (Foto/Video)

Këngëtarja Era Istrefi ka triumfuar në European Border Breakers Awards (EBBA), duke arritur të rrëmbejë çmimin e parë si artistja më e suksesshme evropiane nga të rinjtë, suksesi i së cilës

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply