Brukseli e godet rëndë Gruevskin, nuk pranohen zgjedhjet e 5 qershorit

Brukseli e godet rëndë Gruevskin, nuk pranohen zgjedhjet e 5 qershorit

Komisioni Evropian(KE) ka ritheksuar qëndrimin se nuk do të pranojë rezultatet e zgjedhjeve të 5 qershorit, në të cilat po merr pjesë vetëm një parti politike.

Nga KE paralajmërojnë se cdo qeveri që del si rezultat i zgjedhjeve në të cilat tre partitë nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinës nuk marrin pjesë, nuk do jetë partnerë i besueshëm për omunitetin ndërkombëtar.

KE vlerëson se nuk janë vlerësuar as kushtet minimale për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 5 qershorit

Previous Gjykata Kushtetuese sot debaton për vendimin e shpërndarjes së Kuvendit
Next Anëtarët e KSHZ: Nuk ka bazë për zgjedhje

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Maqedoni, ja kur do të kthehen temperaturat e ngrohta

Moti këto ditë kryesisht do të jetë i ngjashëm, pra me vranësira mestarë, erë dhe reshje të shiut. Gjatë orëve të paradites pritet që të ketë reshje të shiut, gjatë

Maqedoni 0 Comments

Këshilla juridike si të kompensoni mallin e humbur nga vërshimet

Fillojnë takimet me qytetarët nga rajonet e vërshuara të cilëve do tu mundësohet këshilla juridike për kompensimin e dëmeve, transmeton Telegrafi Maqedoni. Takimet do të mbahen sot, të mërkurën, të

Maqedoni 0 Comments

23:35 – Këto janë rezultatet e fundit që KSHZ i ka publikuar (FOTO)

23:35 – KSHZ i ka përditësuar rezultatet prej zgjedhjeve të parakohshme, të cilat mund t’i shihni në formë grafike, njofton Portalb. Më poshtë mund t’i shihni rezultatet në të gjitha njësitë veç

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply