Kambovski- Veljanovskit: Shteti po shpërbëhet

Kambovski- Veljanovskit: Shteti po shpërbëhet

Akademik Vllado Kambovski i ka bërë thirrje kryeparlamentarit Trajko Veljanovski të mos i komplikojë punët dhe menjëherë të thirre përbërjen parlamentare, sepse në këtë moment përgjegjësia për ardhmërinë e shtetit është personalisht e tij, transmeton Portalb.

Në një deklaratë për “sakamdakazham”, Kambovski ka paralajmëruar Veljanovskin se po e sjell Maqedoninë në një gjendje të rrezikshme, që të shpërbëhet.

Sipas tij, Veljanovski është i detyruar që ta tërheq vendimin për zgjedhje sepse nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve më 5 qershor.

“Pse po e komplikoni punën me zgjedhjet? Nuk ka nevojë. Vjen 5 qershori, fushata e partisë së vetme do të fillojë, do të nisin njerëzit të rrahën rrugëve. Do të krijohet kaos. Përgjegjësia për ta tërhequr vendimin është personalisht e juaja”, i drejtohet Kambovski kryeparlamentarit Veljanovski.

Previous Ja çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni
Next Fotografi e rrallë e Morena Tarakut nga shkolla e mesme, ja sa ndryshe dukej (Foto)

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Kontigjent i ri i policisë çeke në kufirin e Maqedonisë

Kontingjent i ri prej 55 pjesëtarëve të policisë çeke do të sistemohen në Maqedoni dhe Serbi në suaza të misionit për ndihmë në sigurimin e kufirit lidhur me krizën migruese

Maqedoni 0 Comments

PSP komenton për rastin “Monstra”

Zëdhënësja e Prokurorisë Speciale, Lençe Ristevska, në konferencën e sotme për shtyp, për pyetjen e Portalbit, se çfarë po bëhet me rastin “Monstra”, njoftoi se janë duke i dëgjuar hetimet dhe

Maqedoni 0 Comments

Festim Halili mori postin e zëvendëskryeministrit për implemenimin e MO-së

Festim Halili sot zyrtarisht e mori detyrën e zëvendëskryeministrit i angazhuar për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit nga zëvendëskryeministri i deritanishëm Musa Xhaferri. Në këtë rast, Xhaferri e njoftoi zëvendëskryeministrin

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply