Kryqi në Butel ka leje të ndërtohet, heshtje në BDI! (Dokument)

Kryqi në Butel ka leje të ndërtohet, heshtje në BDI! (Dokument)

Portalb ka siguruar dokumentin nga Këshilli i inspektorateve, ku vërtetohet se Inspektorati shtetëror për vetëqeverisje lokale dhe Inspektorati shtetëror administrativ kanë kryer vëzhgim të koordinuar në punën e Komunës së Butelit, pas ankimimeve të Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me ndërtimin e kryqit në të njëjtën komunë.

Nga dokumenti del se Inspektorati shtetëror për vetëqeverisje lokale dhe Inspektorati shtetëror administrativ kanë kryer vëzhgim të koordinuar në punën e Komunës së Butelit dhe kanë verifikuar se nuk ka parregullsi në punën për ndërtimin e kryqit në Butel.

Dokument per kryqin ne Butel

Previous Zgjedhjet e ardhshme parlamentare në maj të 2017, në pako me ato lokale ?
Next Geti dhe Marina drejt martesës

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Han: Nuk kryhet procesi i reformave në Maqedoni me zgjedhjet e 11 dhjetorit

Eurokomesari për Zgjerim, Johanes Han, në pyetjen e REL-it në gjuhën maqedonase, se Evropa a është e bindur se zgjedhje në Maqedoni do të ketë në dhjetor, është përgjigjur se

Maqedoni 0 Comments

Shuhen shpresat e Rusisë, ushtria amerikane hyn në Maqedoni (Foto)

Në gjashtë karvane me nga 20 automjete luftarake sot në vendkalimin kufitar “Deve Bair” nga Bullgaria në Maqedoni do të hyjnë 300 pjesëtarë të Forcave të armatosura të SHBA-së të

Maqedoni 0 Comments

Vazhdojnë takimet për ligjin për fushatë informative dhe reklamuese të institucioneve publike

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës sot vazhdon me brifingjet me palët e involvuara rreth propozim­ligjit të ri për fushata informative dhe reklamuese të institucioneve publike. Në takimin me përfaqësuesit

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply