Hajndëll, interesat shtetërore të vendosen para atij partiak

Hajndëll, interesat shtetërore të vendosen para atij partiak

Këtë e deklaroi i dërgiari special Johanes Hajndll pas takimeve të realizuara me Liderin e BDI-së Ali AHmeti dhe atë të PDSH-së Menduh Thaçi, njofton TVM2.

Sipas diplomatit gjerman gjithmonë ka shpresë për zgjdihjen e ndonjë krizë, por politikanët duhet të kenë parasysh përgjegjësit që kanë.

“Mund të përsëris vetëm atë që e thash edhe dje. Me siguri e keni parë deklaratën e komisionerit Han dhe përfaqësueses së lartë të BE. Nuk mund të shtoj shumë në atë qëndrim, në atë deklaratë është pak a shumë esecna e tërë situatës. Gjithmonë ka shpresë, por janë politikanët vendor ata të cilët duhet të shohin përgjegjësitë e tyre dhe duhet të vendosin interesat e vendit të parat” – tha përfaqësuesi special i Gjermanisë për Maqedoninë, Johanes Hajndëll.

Previous Dënohen edhe dy persona që demoluan zyrën e Ivanovit
Next Djaloshi ‘unik’ me një sy të kaltër dhe një të zi

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Evzoni ende i mbyllur, mjegull në rrugën Lisec-Kodra e Diellit

Vendkalimi kufitar Evzoni në kufirin Maqedoni-Greqi ende është i mbyllur për qarkullim, ndërsa dy vendkalimet e tjera kufitare Mexhitlija në Manastir dhe Dojran janë të hapura, informon sot në mëngjes

Maqedoni 0 Comments

KSHZ do t’i kontrollojë votuesit nga Shqipëria të “paketuar” në banesa nëpër Maqedoni

Komisioni shtetëror zgjedhor do ta obligojë Drejtorinë për evidencë të librave amë dhe MPB të vërtetojnë se sa persona nga Shqipëria kanë lidhur kurorë në Maqedoni dhe në çfarë baze e kanë

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply