Brenda dy dite, Maqedonia dridhet dhjetë herë

Brenda dy dite, Maqedonia dridhet dhjetë herë

Lëvizjet e tokës më së shumti janë ndierë në jugperendim dhe verilindje të vendit por me më pak intensitet edhe në pjesët tjera. Banorët e kryeqytetit e ato që jetojnë në katet më të larta të ndërtesave përveç panikës nuk kanë paralajmëruar ndonjë dëm tjetër material, njofton Zhurnal.

Termetet më të forta kanë qenë dy të parët që kanë ndodhur dje rreth orës 18:30 me 4.8 shkallë dhe 4.9 shkallë me epiqendër 15km në jug të Vraneshticës e më pas në ora 18:45 minuta një tjetër dridhje me 4 shkallë 11km në perendim të Demir Kapisë.

Më pas, deri në ora 06:28 minuta të mëngjesit qytetarët kanë mund të ndiejnë një seri prej 6 dridhjes me një intensitet më të ulët me magnitutë prej 2.1 deri në 3.1 shkallë në afërsi të Resnjës, Demir Kapisë, Delçevës, Pehçevës dhe Kërçovës.

Nga instituti thonë se nuk ka vend për panikë pasiqë nuk ka rezik për ndonjë termet më të fortë derisa gjendja do të stabilizohet

Previous Ronaldo uroi Barcelonën për titullin përmes këtij lojtari
Next Kotevski: VMRO DPMNE është e gatshme për qeveri teknike para zgjedhjeve

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

MPB: Janë identifikuar personat të cilët e kanë hapur derën e hyrjes kryesore të Kuvendit

MPB Shkup deri te Prokuroria Themelore Publike në mënyrë plotësuese ka dorëzuar tre njoftime të posaçme rreth njohurive të hetimit për disa persona nga ngjarjet e hyrjes së dhunshme të

Maqedoni 0 Comments

Edhe një tërmet dridhi Maqedoninë, më i fuqishëm

Pas tërmetit të mëngjesit, edhe një tërmet këtë herë më i fuqishëm dridhi Shkupin, në ora 15.10, njofton Portalb.mk. Sipas Qendrës Seizmike Evropiane, tërmeti ka qenë 5.1 shkallë, në thellësi prej

Sa trupëroje ka Gruevski dhe Mijallkov dhe sa po i kërkojnë nga MPB

MPB akoma është pa vendim për kërkesën e ish kryeministrit, Nikolla Gruevski për të pasur shtesë të sigurimit personal të tij. Ministri,Spasovski vlerëson se dispozitat e vjetra ligjore, që ish-zyrtarët

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply