Garet: Nuk jam pasardhës i Oravit

Garet: Nuk jam pasardhës i Oravit

Ambasadori britanik në Maqedoni Çarls Garet mohon se është një nga pasardhësit e mundshëm të euroambasadorit Aivo Orav i cili së shpejti duhet të largohet nga vendi.

“Kam nder të madh që më pyetni nëse unë jam pasardhësi i Oravit, por nuk jam”, deklaroi euroambasadori Garet, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas vizitës në komunën e Aerodromit ku së bashku me kryetarin e komunës Ivica Koneski u takua me grupin prej 11 nxënësve nga komuna e binjakëzuar londineze Vandsvort të cilët sot morën pjesë në mësimin në shkollat fillore në Aerodrom.

I pyetur nëse për momentin zhvillohen negociata për qeveri të re teknike ose të ekspertëve në Maqedoni, tha se sot është dita për pjesëmarrësit nga Aerodromi dhe Vandsvort dhe prandaj nuk do të përgjigjet.

Previous Ahmeti priti ambasadorin turk në Maqedoni Omur Sholendil
Next Regjisorja Rudina Zhara- Gruda, shpërthen me dy komedi në Francë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Vazhdimi i 14-të i mbledhjes konstitutive të Kuvendit

    Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë mbledhjen konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Ky është vazhdimi

Maqedoni 0 Comments

Magyar Telekom shpallet fajtore për korruptim të zyrtarëve në Maqedoni

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimeve në SHBA njofton se dy krerë ekzekutiv të Magyar Telekom janë pajtuar që të paguajnë gjobë financiare për shkeljet e Aktit Ndërkombëtar të

Maqedoni 0 Comments

Zvërlevski dhe Ushkovski përpara zgjedhjeve ua kanë rritur rrogat gjykatësve dhe prokurorëve

Gjykatësve dhe prokurorëve në Maqedoni, para zgjedhjeve u janë rritur rrogat për 35%. Kështu që rroga mesatare e gjykatësve është mbi 1.000 euro, ndërkaq tani do të arrijë deri, rreth

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply