Garet: Nuk jam pasardhës i Oravit

Garet: Nuk jam pasardhës i Oravit

Ambasadori britanik në Maqedoni Çarls Garet mohon se është një nga pasardhësit e mundshëm të euroambasadorit Aivo Orav i cili së shpejti duhet të largohet nga vendi.

“Kam nder të madh që më pyetni nëse unë jam pasardhësi i Oravit, por nuk jam”, deklaroi euroambasadori Garet, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas vizitës në komunën e Aerodromit ku së bashku me kryetarin e komunës Ivica Koneski u takua me grupin prej 11 nxënësve nga komuna e binjakëzuar londineze Vandsvort të cilët sot morën pjesë në mësimin në shkollat fillore në Aerodrom.

I pyetur nëse për momentin zhvillohen negociata për qeveri të re teknike ose të ekspertëve në Maqedoni, tha se sot është dita për pjesëmarrësit nga Aerodromi dhe Vandsvort dhe prandaj nuk do të përgjigjet.

Previous Ahmeti priti ambasadorin turk në Maqedoni Omur Sholendil
Next Regjisorja Rudina Zhara- Gruda, shpërthen me dy komedi në Francë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

LSDM: Asgjë s’do ta shpëtojë bandën e Gruevskit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM), ka thënë se propaganda e VMRO-DPMNE-së e paguar me paratë e qytetarëve, përmes korrierëve medialë, më kot po përpiqet ta fshehë të vërtetën përmes shpërndarjes

Maqedoni 0 Comments

(VIDEO) NJË PERSON HUMB JETËN NË HASANBEG, DYSHOHET EDHE PËR TË TJERË

Përmbytjet morën edhe viktimën e parë në Hasanbeg, mëson TV Shenja, por ende nuk ka prononcim nga MPB-ja. Gjithashtu flitet edhe për Para pak çastesh një ekip i policisë ka

Maqedoni 0 Comments

Flet Lençe Ristovska për fletoren e Grujovskit

Në shtëpinë e kryeshefit të Drejtorisë së Pestë të DSK-së, Goran Grujovskit, me të vërtetë është gjetur fletore, deklaroi për “Meta”, zëdhënësja e Prokurorisë Speciale, Lençe Ristovska, por në dobi të

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply