GDOM do të kyçet në bisedimet me BE për tejkalimin e krizës politike

GDOM do të kyçet në bisedimet me BE për tejkalimin e krizës politike

Lëvizja Qytetare për Mbrojtjen e Maqedonisë (LQMM) apo e njohur si “GDOM”, do të merr pjesë në konsultimet që BE i propozoi për tejkalimin e krizës politike, njofton Portalb.

Ata sipas të gjitha gjasave do të mbahen të mërkurën në Shkup. Në mesin e përfaqësuesve të sektorit joqeveritar ka mendime të ndara për kyçjen e GDOM-it në bisedime.

Përderisa “Revolucioni Laraman” ka protestuar, GDOM ka mbajtur mbledhime nëpër mbarë Maqedoninë me kërkesat që të mbahen zgjedhjet më 5 qershor, sipas tyre, për shpëtimin e Maqedonisë nga kriza.

Përndryshe, GDOM, është lëvizje që është e afërt me pushtetin dhe i mbron politikat e saj. Pjesë e kësaj lëvizjeje janë edhe figurat kontroverse, Toni Mihajllov dhe Milenko Nedellkovski, të cilët gjatë mbajtjes së tubimeve të GDOM-it, përdorin fjalor fyes, por dhe thirrje nacionaliste.

Previous Diesel nuk e harron mikun e tij të ndjerë
Next Hani dredhëza që të jeni të shëndoshë dhe vitalë

About author

You might also like

Maqedoni 0 Comments

Prokuroria ka hapur hetim për rastin me “nusen police” nga Manastiri

“Prokuroria Publike kompetente ka hapur hetim për rastin e “nuses police” nga Manastiri, që para disa ditësh, LSDM nëpërmjet një konferencë për shtyp publikoi fotografi ku shihet se ajo gjuan

Maqedoni 0 Comments

Ekspertët e huaj do t’i kthejnë të dhënat eventuale të fshira në DSK

Mundësia për ndihmë ndërkombëtare dhe ekspertizë mbi hulumtimin e bisedave të përgjuara ishte e paraparë në raportin e grupit të ekspertëve të Komisionit Evropian, e udhëhequr nga Rajnhard Pribe, të publikuar

Maqedoni 0 Comments

Gruevski, Zaev, Ahmeti dhe Thaçi, kanë arritur në Klubin e Deputetëve për takimin e sotëm

Katër liderët e partive politike nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinës, ai i VMRO – DPMNE-së, Nikolla Gruevski, LSDM-së, Zoran Zaev, BDI-së, Ali Ahmeti dhe i PDSH-së, Menduh Thaçi, kanë arritur

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply