Lind foshnja më e rëndë në botë

Lind foshnja më e rëndë në botë

Një nënë ka sjellë në jetë vajzën e saj që peshon 6 kilogram e 800 gramë, që mendohet të jetë femra më e rëndë e lindur ndonjëherë në botë.

Nandini 19-vjeçe (fatmirësisht) i ka uruar mirëseardhjen në këtë botë fëmijës së saj të parë, falë ndërhyrjes kirurgjike me prerje cezariane, transmeton Telegrafi.

Pesha mesatare e foshnjës së lindur peshon 3 kilogramë e 400 gramë, dhe kështu foshnja e porsalindur e Nadini ka dyfishin e madhësisë së foshnjës normale.

“Gjatë përvojës time 25 vjeçare, asnjëherë nuk kam parë fëmijët kaq të madh. Ajo është mrekulli e Zotit”, ka deklaruar mjeku Venkatesh Raju.

Previous Regjisorja Rudina Zhara- Gruda, shpërthen me dy komedi në Francë
Next Ja çfarë thonë nga PSP për tërheqjen e pjesërishme të faljes nga Ivanovi

About author

You might also like

Uncategorized 0 Comments

Ramos: Më pëlqen kur Barca vuan

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ka pranuar se ai është kënaqur me rezultatet e fundit negative të Barcelonës.“Natyrisht, unë kënaqem kur gjërat shkojnë keq te Barcelona. Më pëlqen kur

Uncategorized 0 Comments

Xhakës nuk do t’i pëlqejë aspak deklarata e Chamberlain rreth kartonit të kuq

Anësori i Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain, ka folur pas ndeshjes për kartonin e kuq të Granit Xhakës ndaj Swanseas. Anglezi tha se ishte një përjashtim i merituar për mesfushorin shqiptar dhe se

Uncategorized 0 Comments

Zidane: Duhet të harrojmë këtë takim

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur pas barazimit 3-3 ndaj Legias. Tekniku francez ka thënë se ata u befasuan nga vendasit dhe se kjo ndeshje duhet harruar. “Ashtu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply